יוסי קליין-הלוי
יוסי קליין-הלוי
עמית מחקר, מרכז קוגוד

יוסי קליין-הלוי הוא עמית מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן. הוא גם חבר בפרויקט iEngage של המכון, ויחד עם אימאם עבדוללה אנטפלי מאוניברסיטת דיוק, מנהל את תוכנית המכון למנהיגות מוסלמית.

קליין-הלוי היה עורך עמית של העיתון "ניו רפבליק", ומאמריו מתפרסמים בעמודי הדעות של העיתונים המובילים בארצות הברית. בין השנים 2009-2003 היה עמית בכיר במכון "שלם" בירושלים.

ליוסי קליין-הלוי תואר בוגר באמנות מטעם אוניברסיטת ברוקלין ותואר שני בעיתונות מאוניברסיטת Northwestern שבשיקגו.

ספרו "כחולמים: הצנחנים שאיחדו את ירושלים וחילקו את העם", אשר פורסם על-ידי הוצאת הרפר-קולינס ב-2013, זכה בפרס הספר היהודי הטוב לאותה שנה מטעם Jewish Book Council’s Everett Family Award.

בספרו האחרון "מכתבים לשכני הפלסטיני", שזכה לשבחים רבים, מנסה קליין-הלוי לפרק את הקשר האידיאולוגי והרגשי שהגדיר את הסכסוך כמעט מאה שנה.

ספר נוסף פרי עטו, "בפתחו של גן עדן: חיפוש אחר אלוהים עם נוצרים ומוסלמים בארץ הקודש", יצא לאור ב-2001. ספרו הראשון Memoirs of a Jewish Extremist, שפורסם ב-1995, מתאר את היקסמותו בגיל הנעורים מהמיליטנטיות היהודית ואת ההתפכחות שבאה בעקבותיה.

קליין-הלוי הוא פעיל למען פיוס במזרח התיכון ומשמש כיו"ר "הבית הפתוח – מרכז לדו קיום יהודי ערבי ברמלה". כמו כן, היה ממייסדי פורום עיתונאים ישראלים ופלסטינים.

הוא נולד בניו יורק, עלה לארץ ב-1982 והשתקע בירושלים. נשוי לשרה, ואב לשלושה ילדים.