תמכו בנו

הרשמה

אודות

"מיזם התנ"ך" הוא פרויקט חינוכי פרי שיתוף פעולה בין מכון הרטמן ומשרד החינוך, הרואים בו פרויקט לאומי לקידום מעמדו של ספר הספרים במערכת החינוך ובחברה הישראלית. המיזם מבקש לפתח שיח יהודי-ישראלי דמוקרטי, שהתנ"ך במרכזו, באמצעות קהילת מורי המקצוע בחינוך הממלכתי.

המורים והמורות לתנ"ך שמשתתפים במיזם רוכשים ידע וכלים משמעותיים, שיסייעו להם להפגיש את תלמידיהם עם המקרא בצורה רלוונטית, מעמיקה, פלורליסטית וביקורתית. בדרך זו, מאמינים אנשי המיזם, יהפוך התנ"ך לציר מרכזי בזהותם היהודית-ישראלית.

כדי להעצים את השפעתה, התוכנית מקדמת יוזמה ייחודית, שבמסגרתה המורים המשתתפים אחראים לבנות קהילות מורים הפועלות בהנחייתם. באופן זה נוצרת רשת שמהדהדת את הידע ואת הכלים למורים רבים נוספים – ומהם, לעוד ועוד תלמידים.

מיזם התנ"ך הושק במתכונת "פיילוט" בשנת תשע"ט, ולאחר שהוכתר כהצלחה הרחיב את פעילותו. המשתתפים בו הם מורות ומורים בעלי הכשרה בהוראת מקצוע התנ"ך, בעלי תואר אקדמי בתנ"ך (עדיפות גבוהה לבעלי תואר שני) ועם ותק של שלוש שנים לפחות במערכת החינוך.
משך הלימודים במיזם הוא שנתיים, והוא כולל מלגה נדיבה שמאפשרת למשתתפים לפנות יום לימודים אחד בשבוע, שבו הם לומדים ולומדות בצוותא: שלושה מפגשים בחודש נערכים באזור מגוריהם של המורים והמורות, ומפגש נוסף בחודש נערך במכון הרטמן בירושלים.

צרו קשר
מיזם התנ"ך גדליהו אלון 11, ירושלים 02-5675301