/ מכון הרטמן צפון אמריקה

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

מכון הרטמן צפון אמריקה

Shalom Hartman Institute in North America

אודות

מכון שלום הרטמן צפון אמריקה פועל בארצות הברית ובקנדה ועוסק במחקר ובהגות יהודית, בקידום רעיונות וערכים יהודיים וכן בטיפוח  הזהות היהודית-פלורליסטית בקרב הקהילות בתפוצות.

עתיד החיים היהודיים מחוץ לישראל תלוי במידה רבה ביכולתה של היהדות להתמודד אל מול רעיונות ומבחר זהויות מתחרות. לפיכך, עתידה של היהדות יובטח רק אם תדע להתמודד עם האתגרים המוסריים, הרוחניים, האינטלקטואלים והפוליטיים – ולהוות מוקד לקהילות של אנשים הרוצים להשתייך אליה.

במרכז המחקר של המכון מועסקים חוקרים מובילים השוקדים על הגות יהודית עכשווית, ולצדם פועלות תוכניות רבות הפונות למנהיגים קהילתיים וכן לציבור הרחב בצפון אמריקה. התפיסה שעומדת מאחורי הפעילות הענפה היא שבעוד שבישראל היהדות ארוגה אל תוך מערך החיים, בתפוצות המצב שונה: יהודי כיום אינו חייב להתחבר לקהילה יהודית, לבנות משפחה יהודית, לחיות על פי ערכים יהודיים, או להביע קשר ולתמוך בעם היהודי ובמדינת ישראל. אם כך, מדוע שיבחר לעשות זאת?

הפעילות של מכון הרטמן מציעה פיתרון לאתגר. היא מפתחת ומחדדת רעיונות שבאמצעותם ניתן להתמודד ביעילות בשוק הרעיונות והזהויות, ומציעה חוויות חינוכיות שישפיעו על המנהיגות הקהילתית. רעיונות גדולים, ומנהיגים שמיישמים אותם – הם המנוע הכפול שמוביל לעתיד יהודי טוב יותר.

תוכניות מכון הרטמן צפון אמריקה

Rabbinic Programs in North America

צרו קשר

מכון הרטמן
גדליהו אלון 11, ירושלים
02-5675320
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics