בית ספר הרטמן לבנים

בית ספר הרטמן לבנים

בית ספר תורני-ניסויי ע"ש צוריאל סמית

אודות

התיכון התורני-ניסויי הרטמן לבנים הוא חטיבת ביניים ותיכון לבנים הנמצא בשכונת המושבה הגרמנית בירושלים. התיכון מחנך ליהדות מודרנית, למצוינות אקדמית, ולערכים ואחריות חברתית.

כממשיך את דרכו החינוכית של מייסדו, הרב פרופ' דוד הרטמן ז"ל, התיכון תורני-ניסויי הרטמן נותן משקל מיוחד ללימודי היהדות, תוך מתן דגש על ההתמודדות המאתגרת והשילוב הפורה בין היהדות האורתודוקסית-מודרנית לבין ערכים של תרבות דמוקרטית וליברלית.

כל תלמיד בתיכון לומד גם תלמוד וגם מחשבת ישראל ברמה של 5 יח"ל לבגרות, כאשר רוב היחידות הן ייחודיות לביה"ס, ועוסקות לעומק במגוון רחב של טקסטים, כדי להידרש לשאלות שתלמידינו שואלים. התוכנית הייחודית של התיכון במחשבת ישראל זכתה לפרס הצטיינות ממשרד החינוך בשנת תשע"ט.

לצד הדגש על רמת לימודים גבוהה, בית הספר אינו מזניח את המתקשים ואף מסייע להורים בהדרכה בהתמודדות עם גיל ההתבגרות של הבנים ובתמיכה רגשית לתלמידים. בית הספר שומר על מספר התלמידים הקטן יחסית (כ-60  תלמידים בשכבה) כדי ליצור אווירה אינטימית ומשפחתית, עם יחסים חמים בין התלמידים עצמם ובינם ובין המורים. בבית הספר משולבות היטב גם כיתות חינוך מיוחד.

בית הספר משלב בחזונו בין תוכניות ייחודיות ביהדות לבין חינוך חברתי מגוון ומפעלי צדקה ומעורבות חברתית. באמצעות פעילויות אלה מפנימים תלמידי ובוגרי בית הספר את ערכי ההתנדבות, הנתינה והתרומה לכלל.

בשנת הלימודים תשס"ט זכה בית הספר בפרס החינוך הארצי.

צוות התיכון

סיוע לקהילה

פרויקטים מרכזיים

מעורבות חברתית

צרו קשר

מזכירות רחוב קליין 7 ירושלים 025675403