תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

אודות מכון שלום הרטמן

מכון שלום הרטמן הוא מרכז פלורליסטי למחקר, להגות, ולחינוך יהודי. המכון חותר להעמיק ולחדש את השיח הערכי בנושאי יהדות וישראליות במאה ה-21, פלורליזם דתי, מדינה יהודית ודמוקרטית, מדינת ישראל והעם היהודי, ויחסי היהדות עם דתות העולם.

יהדות וישראליות במאה ה-21: פיתוח רעיונות, נרטיבים ומוסדות יהודיים ישראליים המצטיינים בעמוד שדרה מוסרי, ברלוונטיות, בכוח משיכה וביכולת להתחרות במגוון הזהויות והרעיונות של המציאות המודרנית.

פלורליזם דתי: תרומה לבנייתם של העם היהודי ומדינת ישראל, המכבדים הבדלים ומעלים אותם על נס ברוח "אלו ואלו דברי אלוהים חיים".

מדינה יהודית ודמוקרטית: ביסוס יסודותיה של מדינת ישראל כמולדתו הדמוקרטית של עם ישראל, המחוייבת בהענקת זכויות שוות לכל אזרחיה ובהבטחת חופש דת לכול.

מדינת ישראל והעם היהודי: גיבוש מחויבות חזקה של יהדות העולם ושל אזרחי ישראל אלה כלפי אלה, כשותפים יקרים ושווים בפיתוחם העתידי של החיים היהודיים.

יחסי היהדות עם דתות העולם: העמדת שער שמנהיגים נוצרים ומוסלמים יוכלו להיכנס בעדו ולבוא במגע עם היהדות ועם ישראל, לשם יציקת יסודות חדשים של הבנה ושיתוף פעולה.

מכון הרטמן בישראל הוא חברה לתועלת הציבור, ופועל בישראל בלבד. למכון מרכז פעילות נוסף הנמצא בניו-יורק ופועל כיישות משפטית נפרדת הרשומה בארה"ב. מכון הרטמן צפון אמריקה מתמקד גם הוא במחקר נרחב בתחומי היהדות, זאת לצד פעילות ענפה לקידום רעיונות וערכים יהודיים פלורליסטיים בקרב קהילות יהודיות בתפוצות.

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics