/ חברותא

תכנית קדם-צבאית חברותא

תוכנית פלורליסטית לצעירים ישראלים וצפון אמריקאים

קצת עלינו

חברותא היא תוכנית קדם-צבאית המזמינה צעירים וצעירות מישראל ומצפון אמריקה לבנות קהילה משותפת בירושלים. התוכנית פותחת שער בפני המשתתפים – מהמרכז ומהפריפריה בישראל, מערים שונות בצפון אמריקה, דתיים וחילונים, בעלי השקפות עולם שונות, בנים ובנות – ומזמינה אותם לגבש קהילה המבוססת על שיח וערכים.

חברותא מושתתת על שלושה עקרונות מנחים המקיימים ביניהם יחסי גומלין – לימוד בית מדרשי, מעורבות חברתית וחיי קהילה. בוגרי התוכנית רוכשים מיומנויות של מנהיגות, שיח ומעורבות חברתית, שישמשו אותם באתגרים הבאים בחייהם – בין אם בשירות הצבאי, בלימודים גבוהים או בתפקידים בעלי השפעה בחברה.

הלימוד הבית מדרשי כולל טקסטים מכוננים מעולם המחשבה וההגות היהודי, וחושף את החניכים לגיוון ולעושר שבו. מתוך הלימוד יוצאים החניכים אל מחוץ לכותלי המכון, למרחב הירושלמי, משתלבים בארגוני חברה אזרחית ותורמים בעשייה חברתית וקהילתית משמעותית. השילוב בין ההלכה למעשה מעודד את המשתתפים להתמודד עם האתגרים המשמעותיים המונחים לפתחו של העם היהודי בעידן המודרני.

חברותא היא יוזמה של מכון שלום הרטמן בירושלים, ולעיר תפקיד מרכזי בתוכנית. ירושלים מאפשרת לחניכים גישה למרכזי הידע, התרבות והעשייה של העיר, ובה בעת חושפת אותם למורכבויות הרבות וכן לגיוון הדתי, הסוציו-אקונומי והאינטלקטואלי הקיימים בבירה. ירושלים משמשת מעבדה לבחינת האתגרים המהותיים העומדים בפנינו כחברה וכעם, מתוך תפיסה ערכית כי שינויים ותהליכים המתרחשים בעיר, משפיעים על החברה הישראלית ועל העם היהודי כולו.  חברותא שמה לה ליעד להדגים חיי קהילה לומדת ויוצרת הבונה שיח זהות חיובי המושתת על מכנים משותפים, ולקדם דיאלוג סובלני בעולם היהודי.

עיקרי התוכנית

12 במאי 2020

12 במאי 2020

22 במרץ 2023

צפו בסרטון על שנה בתוכנית שלנו

צוות התוכנית

ראשת תוכנית חברותא

מנהלת תוכנית חברותא

חברת סגל בכיר, רב ומנהלת תחום צפון אמריקה בחברותא

רב תכנית חברותא וראש בית המדרש

רכז לוגיסטי בתוכנית חברותא

רכז אדמיניסטרטיבי בתוכנית חברותא

רכזת מעורבות חברתית בתוכנית חברותא

רכז בוגרים

מדריכה בחברותא

מדריך בחברותא

שותפים

לוגו הסוכנות היהודי

 

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics