רני יגר

רני יגר

מנהל מיזם התנ"ך, מנהל שותף במחלקת הטקסים

ד"ר הרב רני יגר הוא עמית מחקר ומנהל מיזם התנ"ך במכון שלום הרטמן. כמו הן הוא משמש כמנהל של מחלקת הטקסים, שמובילה את טקס "התכנסות ליום השואה", שנערך על פי ה"הגדה ליום השואה".

יגר הוביל את הקמת מיזם התנ"ך במטרה לשפר את הוראת המקרא ולהעלאות את ערכו של ספר הספרים בעיני תלמידי בתי הספר הממלכתיים בישראל. בתפקידים קודמים במכון הוא היה מנהל עמית ושותף להקמתה של תוכנית "בארי", וניהל את בית הספר להוראת תרבות ישראל.

יגר הוא גם בוגר המחזור הראשון של בית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים.

בעבר שימש יגר כאיש סגל במכללת "עלמא", בתוכנית "אופקים" של אוניברסיטת תל-אביב וכן היה מרצה אורח ב"פידיאה", המכון ללימודי יהדות בסטוקהולם, שבדיה.

בשנת 2004 היה ממקימי בית תפילה ישראלי בתל-אביב והוא משמש בו כיום כמוביל-שותף. בית תפילה ישראלי פועל כקהילה החוגגת יחד שבתות, חגים וטקסי חיים, ועסוק בחידושם ברוח יהודית-ישראלית. בית תפילה ידוע גם בטקסים שהוא עורך במרחב הציבורי – ובראשם קבלות שבת בנמל תל-אביב בחדשי הקיץ.

במסגרת עבודתו בתחום ההתחדשות היהודית בישראל היה רני המתכנן והמנהל הראשון של תוכנית "גוונים" לקידום פלורליזם יהודי בישראל, שנוסדה ומומנה על ידי פדרציית סן-פרנסיסקו.

ליגר תואר ראשון בהיסטוריה כללית ומחשבת ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים, שם גם למד לתואר שני בהיסטוריה אמריקאית. הוא כתב את עבודת הדוקטורט בחוג לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר-אילן, שנושאה היא התרבות היהודית-ישראלית בעיניו של אברהם שלונסקי, בהנחייתו של פרופ' אבי שגיא.

הוא מתגורר בירושלים עם ענבל וארבעת ילדיהם.