קיצור תולדות האלוהים – פרק 22 – הוקלט בחי: אלוהים ואני, סיפור אהבה

לאלוהים יש המון פנים שמות, אבל במקום לראות בזה תפיסה אלילית - דב אלבוים מזהה בכך חוויה אנושית. בפרק האחרון של "קיצור תולדות האלוהים", הוא התיישב בכיסא המרואיין ושוחח על האל שלו

דב אלבוים גדל כילד חרדי בירושלים והכיר אלוהים שאוהב את ישראל, אבל לא אוהב את החיים. בהמשך הוא ניסה למצוא את אלוהים דרך הסתגפויות – וזה רק הרחיק אותו עוד יותר. בסופו של דבר, הוא הבין שהיחסים עם אלוהים דומים מאוד לנישואים – לא חשוב מה מרגישים בכל רגע, צריך לזכור שמדובר בסיפור אהבה.

בערב הסיום החגיגי לסדרת הפודקאסט "קיצור תולדות האלוהים" דב אלבוים התיישב סוף סוף בכיסא המרואיין, וסיפר לד"ר רננה רביצקי-פילזר כמה חשוב לו לשוחח על אלוהים.

הפרק הוקלט בשידור חי:

העונה השלישית של הפודקאסט של מכון הרטמן, בהנחייתו של דב אלבוים, נקראת "קיצור תולדות האלוהים" והיא עוסקת בדמותו ובאופיו של האל, כפי שהם משתקפים מטקסטים בתקופות שונות של היהדות – החל מהתורה והתנ"ך, עבור בימי המשנה, בקבלה ובחסידות, ועד לימינו אלה ולתפיסות ניו אייג'.

 • את הפודקאסט שלנו תוכלו למצוא גם במגוון שירותי הפודקאסטים, בהם:
  Apple Podcasts
  Google Podcasts
  Deezer
  Spotify

  אם אתם משתמשים בשירות אחר, והפודקאסט שלנו לא נמצא שם (חלק ניכר מהשירותים "מושכים" את הפודקאסט מגוגל או מאפל), תוכלו לעקוב באמצעות RSS אחר כתובת זו: https://hascet-ushma.castos.com/feed
השארת תגובה