/ ראשית - מיזם התנ"ך

"עקבות הסערה היו בכל מקום" – שיעור למורים בימי מלחמת שמחת תורה

הנביא זכריה ראה עיר חרבה, והתנבא על גאולה. ד"ר אורית אבנרי על התקווה הגלומה בכך שהנביא בחר לדבר לא רק על "הזקנים" שעוד ישבו ברחובות ירושלים, אלא גם על "הזקנות"
ד"ר אורית אבנרי היא מנהלת מיזם התנ"ך ועמיתת מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן. ד"ר אבנרי מרצה למקרא במרכז האקדמי שלם. קיבלה תואר ראשון ותואר שני מהאוניברסיטה העברית בירושלים. את עבודת התיזה לתואר שני עשתה בהנחייתו של פרופ' יאיר זקוביץ. את הדוקטורט כתבה בחוג לתנ"ך באוניברסיטת בר אילן בהנחייתו של פרופ' אד גרינשטיין. מחקריה נוגעים לניתוח ספרותי אינטרטקסטואלי, תוך שימוש בתיאוריות פמיניסטיות לחקר המקרא. בעבר חינכה בפלך ולימדה תנ"ך שנים

11

במסגרת השיעורים המיוחדים למורים בימי מלחמת שמחת תורה, העבירה מנהלת מיזם התנ"ך, ד"ר אורית אבנרי, שיעור שהוקדש לנבואת זכריה, הנביא אשר הגיע לירושלים ממש אחרי חורבנה, ומול הרס ועליבות שאין כמוהן, הוא נביא של גאולה.

אבנרי מציינת כי בתוך מציאות קשה כל כך, הדבר שהכי קשה להעלות על הדעת הוא חזרת השיגרה לעצמה, ומשום כך, הנבואה של זכריה  כי – "עוד יישבו זקנים וזקנות ברחובות ירושלים, ואיש משענתו בידו, מרוב ימים, ורחובות העיר יימלאו ילדים וילדות משחקים, ברחובותיה" – כל כך מפליאה.

לצפייה בשיעור המלא, ובשיעורים האחרים.

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics