תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

אחרי פגישה עם ד"ר כוכב אלקיים-לוי: גינוי של הבית הלבן לפשעים המיניים של חמאס

מאז ה-7 באוקטובר אספה ד"ר אלקיים לוי ראיות לפשעים המיניים שביצע חמאס בנשים ובילדים בישראל ב-7.10. היא הציגה אותן בפני ראשת המועצה למדיניות מגדרית של הבית הלבן, ומשם יצא גינוי רישמי
ד"ר כוכב אלקיים-לוי בפגישה עם המועצה למדיניות מגדרית בבית הלבן (צילום: צוות הבית הלבן)
ד"ר כוכב אלקיים-לוי בפגישה עם המועצה למדיניות מגדרית בבית הלבן (צילום: צוות הבית הלבן)

הבית הלבן פרסם אתמול (7.12.23) סיכום פגישה עם ד"ר כוכב אלקיים-לוי ובה הביע גינוי מפורש למעשי חמאס, ואת התחייבות הממשל האמריקאי לפעול לשחרור הנשים והנערות משבי חמאס.

"ברגעים שלפני הטיסה שלי חזרה הביתה לישראל, הבית הלבן מפרסם הצהרה היסטורית על פגישתנו אתמול," כתבה אלקיים-לוי ב-X. "ההצהרה מסמנת ציון דרך חשוב ותחילתה של שותפות חזקה להבאת צדק לנשים ולילדים שסבלו ממעשי הזוועה של חמאס ב-7 באוקטובר."

 

נוסח ההצהרה

(אפשר לקרוא את הנוסח האנגלי באתר הבית הלבן כאן)

 

סיכום פגישת הבית הלבן עם יו"ר הנציבות האזרחית לעניין פשעי חמאס נגד נשים וילדים במהלך מתקפת הפתע בשבעה באוקטובר 2023

"אתמול נפגשו עוזרת הנשיא וראשת המועצה למדיניות מגדרית ג'ניפר קליין, וכן בכירים נוספים מהמועצה למדיניות מגדרית ומהמועצה לביטחון לאומי, עם ד"ר כוכב אלקיים-לוי, יו"ר הנציבות האזרחית לעניין פשעי חמאס נגד נשים וילדים במהלך מתקפת הפתע בשבעה באוקטובר 2023. מהימים הראשונים של הסכסוך, ממשל ביידן-האריס מודאג מאוד מהדיווחים המזוויעים על אלימות מינית שהפעיל חמאס נגד נשים וילדים ישראלים במסגרת טבח ה-7 באוקטובר. כפי שהנשיא ביידן שב והדגיש, אל לעולם להסיט את מבטו מעדויות הניצולים והעדים המפרטות את מעשי האכזריות באותו יום.

"במהלך הפגישה סיפרה ד"ר אלקיים-לוי על עבודתה באיסוף עדויות ותיעוד ראיות בנוגע לאירועי ה-7 באוקטובר וביצירת דוח מקיף על האלימות המגדרית שביצע חמאס. הקבוצה דנה בהכרח להוקיע באופן חד משמעי את האלימות המינית מצד חמאס, ובצורך במחויבות רחבה של הקהילה הבינלאומית להטיל אחריות על העבריינים ולתמוך בניצולים. ראשת המועצה, קליין, שבה והזכירה את מחויבותו של הנשיא להפעיל את כל המשאבים הפיננסיים, הדיפלומטיים והמשפטיים לטיפול בפשעים המיניים בסכסוך, ואת המאמצים המתמשכים של הממשל להבטחת שחרור הנשים והנערות המוחזקות עדיין בשבי חמאס".

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics