תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

ד"ר כוכב אלקיים לוי מפנה את המבט העולמי למעשי האונס ב-7 באוקטובר

אחד הפרקים המסויטים באירועי הטבח הוא מעשי האונס וההתעללות שביצעו מחבלי חמאס אך לתדהמתה של אלקיים לוי, רבים בעולם מתעקשים לא להכיר בכך, והיא נחושה לשנות זאת | מתוך כתבה ב"מוסף הארץ"

ד"ר כוכב אלקיים־לוי לקחה על עצמה משימה כבדה: לשרטט את ההיקף והשיטתיות של מעשי האונס שביצעו מחבלי חמאס ב 7- באוקטובר.

היא ייסדה את "הנציבות האזרחית לעניין פשעי חמאס נגד נשים וילדים" שפועלת לכוון זרקור לפשעי מין שביצעו המחבלים בחסות המתקפה על  הדרום. "המטרה היא לחשוף בפני האנושות את עומק הסבל ואת היקף הפשעים שבוצעו נגד נשים ישראליות," אמרה אלקיים-לוי.

הנציבות עמלה בהנהגתה במשך שבועות על איסוף העדויות והראיות לפשעי מלחמה מבוססי מגדר ביום הטבח. אלקיים לוי עצמה העידה ב-31.10 בפני ועידת האו"ם לביעור האפלייה נגד נשים – שלא גינה את הפשעים במשך שבועות רבים.  – בתחילת דצמבר פרסם הארגון גינוי למעשים.

בסוף השבוע האחרון (30.11.23) התפרסמה כתבת שער במוסף "הארץ" ששירטטה את הישגיה:

"אלקיים־לוי היא עורכת דין וחוקרת משפט בינלאומי, מגדר וזכויות אדם — תמהיל שכמו הכשיר אותה מראש לעמוד בראש נציבות כזאת. 'מעולם לא חשבתי שהעיסוק במשפט בינלאומי ובתיאוריה פמיניסטית יצטלבו באופן כל כך מחריד', היא אומרת.

"'אנשים אומרים לי ל'עת הזאת הגעת למלכות', כאילו במובן של – מזל שיש אותך, מישהי שיושבת בול על צומת כזה של מידע – היא ממשיכה וקולה שוב נסדק. 'גם כן, איזו מין מלכות מפוקפקת'."

לקריאת הכתבה המלאה, במוסף הארץ.

עוד בנושא

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics