תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

מיכל ביטון בעצרת בוושינגטון: "נשחרר ילדים ישראלים ופלסטינים מהסיוט של חמאס"

בעצרת התמיכה בישראל שהתקיימה בוושינגטון הבירה נאמה ד"ר ביטון מול קהל של רבבות: "קמנו כעם של אריות. נתמוך בעם ישראל, בקולנו, ברגלינו, בהצבעותינו ובתפילותינו. נילחם יחד נגד השנאה ובעד החיים"

11

ביום שלישי, ה-14 בנובמבר התקיימה בשדרת המול בוושינגטון עצרת תמיכה המונית בישראל בהשתתפות כ-290 אלף איש, שמארגניה אומרים שהיתה ההתכנסות היהודית הגדולה ביותר בתולדות ארצות הברית. בעצרת נשאו דברים רבנים ומנהיגים יהודיים, פוליטיקאים, נציגי משפחות החטופים ואנשי תעשיית הבידור. הנשיא הרצוג נשא דברים בפני העצרת בשידור חי מהכותל המערבי.

בין הנואמים היתה ד"ר מיכל ביטון, חוקרת עמיתה במכון הרטמן בצפון אמריקה, שאמרה:

"אני עומדת כאן כמהגרת מאמריקה הלטינית, כאמריקאית גאה, כדי לייצג את כל מי שסבל דיכוי. אני מייצרת את קהילתי הארגנטינאית, שעדיין מזועזעת מהפיגוע בבניין הקהילה, שקרע אותנו לחגזרים, ושבו נהרג אביה של חברתי הטובה. המחבלים האחראים לכך מעולם לא עמדו לדין.

אני מייצגת את חמי וחמותי, יהודים ממצרים שברחו משם בגלל הרדיפות של נאצר, וכפליטים ללא מדינה  הם בנו כאן חיים חדשים.

אני מייצגת את שכניי בברוקלין, יהודים סוריים, שהיו מעין אסירים בחלב ובדמשק כלואים במשך עשורים מאחורי מסך ברזל של שנאה.

אני עומדת כאן בשם כולנו, הזוכרים שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו, ובשם כולנו, שמודים לאל על ארצות הברית ועל ישראל, ששינו את העולם והפכו למקום מבטחים בשבילנו.

אנחנו עומדים כאן, מאוחדים, כאמריקאים גאים, שמתכוונים להשיב מלחמה נגד הטרור, שמתכוונים להשיב מלחמה נגד האנטישמיות, בכל מקום: ברחובות שלנו ובאוניברסיטאות שלנו.

אנו עומדים כאן כדי לתמוך בישראלים, שאבותיהם ואמהותיהם ואחיהם ואחיותיהם ובניהם ובנותיהם וחבריהם נרצחו או נלקחו בשבי.

אנחנו עומדים כאן בתמיכה בעם ישראל שלנו, שקם וניצב כעם של אריות, כדי לשחרר ילדים ישראלים ופלסטינים מהסיוט של חמאס.

אנו עומדים כאן, בעיר הבירה של הארץ המיוחדת הזו, שהעניקה לנו את החירות שאבותינו ואמותינו לא היו מסוגלים לחלום עליה. כאן, בארץ המובטחת הזו, שדורשת מכל אחד מאיתנו לרדוף ולהרחיב את החירות בכל כוחנו.

אני עומדת כאן כאישה יהודיה הנושאת 4,000 שנות הסטוריה, מאברהם ועד לבתי בת הארבע. גאה בעמנו, שלעולם לא יאבד תקווה, ושלעולם יחפש דרכים לשתף פעולה עם אחרים כדי לרפא את עולמנו השבור.

אני עומדת כאן כמהגרת שהגיעה למדינה הזאת, שאותה אני אוהבת, שאני קוראת לה המדינה שלי, ומוכנה להתייצב לצדו של כל אדם שטעם את שלילת החירות ולהחיות איתו את החלום האמריקאי הגדול.

זוהי הקריאה שלנו. עכשיו זה הזמן שלנו. יש לנו משימה דחופה. אזו בואו נילחם עם כל מה שיש לנו. בקולנו, ברגלנו, בהצבעותינו, בתפילותינו, בואו נילחם יחד נגד הנשאה ובעד החיים.

והלוואי שהאל יעניק לנו את האומץ ואת הכוח לכתוב פרק חדש של שלום וחירות בחיי האומה הזאת, בישראל ובכל שאר העולם."

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics