תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

"הקהילה היהודית בארה"ב מסוגלת להתמודד עם האנטישמיות"

נשיא מכון הרטמן ד"ר יהודה קרצר דיבר בתכנית "העולם היום" ואמר: "בניגוד לאנטישמיות במקומות אחרים, בארה"ב הבית הלבן משוכנע שזו לא רק בעיה של יהודים, אלא בעיה אמריקאית"
ד"ר יהודה קרצר הוא נשיא מכון שלום הרטמן בצפון אמריקה. קרצר הוביל את הקמתו של מכון שלום הרטמן בצפון אמריקה בשנת 2010 כמרכז חלוצי למחקר ולחינוך למנהיגות בקהילה היהודית. הוא מלמד בתוכניותיו השונות המיועדות לרבנים, למנהיגי ציבור, לאנשי מקצוע יהודים ולמנהיגים בקהילות של בני דתות אחרות. הוא גם שותף ביצירת פרויקט נוסף של מכון שלום הרטמן, iEngage, המבקש לגשר בין ישראל והעולם היהודי באמצעות תוכן ותוכניות לימוד וחינוך חדשניות. קרצר הוא הוגה דעות וסופר מוביל

11

הנשיא השותף של מכון הרטמן, ד"ר יהודה קרצר, שהגיע לארץ ל"ביקור סולידריות", התראיין היום (17.1.24) בתכנית "העולם היום" עם יואב זהבי, ודיבר על נתוני הליגה נגד השמצה, שלפיהם יש עליה תלולה בשיעור האנטישמיות בארה"ב מאז 7 באקוטובר.

הוא סיפר על כך שסטודנטים יהודיים אמנם חשים את האיומים בקמפוסים, אבל לא ממהרים להיבהל, ושהלך הנפש הוא של ציפייה לכך שהרוחות בסופו של דבר יירגעו.

עוד אמר, שמידת החשיפה באמצעי התקשורת בארה"ב למראות הקשים מעזה רבה בהרבה ממה שרואים באמצעי התקשורת בישראל, ומשום כך האתגר של התמודדות עם דעת הקהל מורכבת.

אבל לדעתו, היהודים לא מרגישים לא-בטוחים בארה"ב. "המיוחד באנטישמיות בארה"ב הוא שהבית הלבן לא מתייחס אליה כאל בעיה של היהודים, אלא כאל בעיה של האמריקאים." קרצר הוסיף שהוא עצמו איננו מודאג מדי ביחס לעתידה של הקהילה היהודית בארה"ב: "זו התפוצה היהודית ששמרה על ההמשכיות הארוכה ביותר מכל קהילות ישראל בתפוצות," אמר.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics