יהודה קרצר

יהודה קרצר

נשיא מכון שלום הרטמן צפון אמריקה

ד"ר יהודה קרצר הוא נשיא מכון שלום הרטמן בצפון אמריקה.

קרצר הוביל את הקמתו של מכון שלום הרטמן בצפון אמריקה בשנת 2010 כמרכז חלוצי למחקר ולחינוך למנהיגות בקהילה היהודית. הוא מלמד בתוכניותיו השונות המיועדות לרבנים, למנהיגי ציבור, לאנשי מקצוע יהודים ולמנהיגים בקהילות של בני דתות אחרות. הוא גם שותף ביצירת פרויקט נוסף של מכון שלום הרטמן, iEngage, המבקש לגשר בין ישראל והעולם היהודי באמצעות תוכן ותוכניות לימוד וחינוך חדשניות.

קרצר הוא הוגה דעות וסופר מוביל בנושאי משמעותה של מדינת ישראל עבור יהודי אמריקה, היסטוריה יהודית והזיכרון היהודי, ובשאלות על אודות מנהיגות ושינוי בחיי יהדות אמריקה.

קרצר קיבל את תואר הדוקטור בלימודי יהדות מטעם אוניברסיטת הרווארד. תואר שני במדעי הדתות הוענק לו מטעם אוניברסיטת בראון. הוא בוגר תוכניות עמיתי ברונפמן לנוער וקרן ווקסנר.

בעבר כיהן קרצר כחבר פקולטה באוניברסיטת ברנדייס, שבה חנך את הקתדרה לחדשנות קהילתית יהודית. הוא מחברו של הספר "שובה: עתידו של העבר היהודי", המציע ליהודים בני זמננו חשיבה חדשה בניווט המתחים שבין ההיסטוריה לזיכרון. הוא גם אחד העורכים של ה"קאנון היהודי החדש"', אסופה של הרעיונות והוויכוחים היהודיים המשמעותיים ביותר בשני הדורות האחרונים, העומד לראות אור בקרוב.

קרצר חי בניו יורק עם אשתו, סטפני אייבס, ועם שלושת ילדיהם.