תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

בוגר תוכנית חברותא ב-CNN: כולם מתנהלים בחשש בקמפוס "פֶּן" כרגע

אילן רות', שלמד בתכנית חברותא של המכון וכיום הוא נשיא מועדון בין-דתי באוניברסיטת פן, התראיין לרשת ס.אן.אן אחרי התפטרותה של נשיאת האוניברסיטה שלו ואמר: טוב שהתפטרה. באנו לכאן ללמוד במקום בטוח

11

 

בוגר תוכנית "חברותא" של מכון הרטמן ונשיא מועדון בין-דתי באוניברסיטת פן, אילן רות', התראיין לרשת ס.אן.אן אחרי התפטרותה של נשיאת האוניברסיטה בעקבות הביקורת שספגה על סירובה להכיר בקריאות לרצח העם היהודי כאנטישמיות בוועדת החינוך של בית הנבחרים בארה"ב.

בראיון נשאל רות' על תחושתיו בצל המלחמה, ואמר שהוא חש אופטימיות מסוימת אחרי ההתפטרות מפני שלא בא לאוניברסיטה כדי לנהל מאבקי זהות, אלא כדי ללמוד.

הוא סיפר שיש לו חברים יהודים ומוסלמים שרכש בימי לימודיו בתוכנית  "חברותא" במכון. עוד נשאל על כך שחברו הטוב, עומר נאוטרה חטוף בידי חמאס, וסיפר "לא שמענו עליו שום דבר במשך חודשיים, ואנחנו דואגים. ואני דואג לכל החברים שלי שם, בתקופת מלחמה.

"מוזר לי שעם כל מה שקורה בארץ, אנשים מתקשרים אליי עכשיו ושואלים לשלומי – 'מה קורה איתך? שמענו שפיטרו את נשיאת האוניברסיטה שלך'."

רות' סיפר שהוא מגדל זקן לאות הזדהות עם עומר, שנחטף לעזה בעודו מזוקן.

המראיינת שאלה אותו אם הוא חש באנטישמיות או באיסלאמופוביה, והוא השיב "כולם חשים לא בנוח בקמפוס כרגע. מועדון הדיבייט משתדל לעבוד עם הקהילה היהודית והמוסלמית, ואנחנו מנסים לייצר איחוד אחרי הקרע שנפער בין כולנו. קשה ללמוד באווירה כזאת."

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics