תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

כנס הרטמן – חלק 2: על הדין, על האמת ועל השלום

החלק השני של כנס הרטמן התמקד בעתיד החברה המשותפת בישראל, באמצעות שלושה דאלוגים על סוגיות מרכזיות: משפט וזכויות אדם, האם ישנה "אמת שלי" ו"אמת שלך" ומהי הדרך לאיחוי השסעים בחברה?
הרב ד"ר דניאל הרטמן הוא נשיא מכון שלום הרטמן. הרטמן מנחה יחד עם יוסי קליין הלוי את הפודקאסט עטור הפרסים For Heaven’s Sake, המדורג בעקביות כפודקאסט היהדות הפופולרי ביותר בארצות הברית, קנדה, בריטניה, אוסטרליה ודרום אפריקה, ואת הפודקאסט "למען השם" עם דב אלבוים. הוא בנה וייסד תוכניות לימוד מקיפות בתחומי החינוך, ההכשרה וההעשרה לחוקרים, מחנכים, רבנים ומנהיגים דתיים וחילוניים בישראל ובצפון אמריקה. הוא מסאי, בלוגר, ומרצה בעל שם, שעוסק, בין היתר,  בפוליטיקה הישראלית, ביהדות, ובקהילה

משואה שגיב

אסף מלאך

11

כנס הרטמן לישראל יהודית ודמוקרטית התקיים ביום רביעי (10.2.21) תחת הכותרת "קרב תרבותיות – עתיד החברה המשותפת בישראל". החלק השני של הכנס הוקדש לשלוש סוגיות שמעסיקות את החברה כיום, ומייצגות תפיסות שונות בקרב חברות, קהילות ומגזרים במדינת ישראל.

חלק זה של הכנס נערך בהקשר למשנה במסכת אבות הקובעת כי "על שלושה דברים העולם עומד: על הדין, על האמת ועל השלום". ד"ר אסף מלאך ופרופ' גילה שטופלר שוחחו על חקיקה, זכויות אדם והדמוקרטיה הישראלית (4:25 בסרטון). ד"ר משואה שגיב ומרזוק אל-חלבי ניסו לברר אם ישנה אמת אבסולוטית (30:05). והרב ד"ר דניאל הרטמן וד"ר נחומי יפה ביקשו לברר איך משיגים שלום בתוך החברה הישראלית, בתקופה שבה הקורונה מעמיקה את השסעים (51:29).

בין דיאלוג לדיאלוג מוזמנים ליהנות גם מקטע "ספוקן וורד" מאת רואי רביצקי. צפייה מהנה.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics