תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

פרשה בטיקטוק: ויגש – "לשחרר את האח, בשם הערבות"

כשיהודה ניגש אל יוסף כדי לשכנעו לשחרר את בנימין הוא משתמש בכל הארסנל שלו - יש שם שכנוע, יש שם תחינה ויש שם גם קרביות ותוקפנות. הוא ערב לאחיו, והוא יודע שזה הצ'אנס האחרון
דב אלבוים הוא עמית מחקר במכון שלום הרטמן. אלבוים הוא סופר ועורך, חוקר יהדות בתחומים: מקרא, קבלה וחסידות. ממייסדי ה"ישיבות החילוניות" בישראל והיוזם והעורך הראשי של "תלמוד ישראלי על מגילת העצמאות". אלבוים הוא בוגר התכנית הבין-תחומית באוניברסיטת תל-אביב, והתמחותו האקדמית היא בפילוסופיה, בקבלה ובחסידות. הוא הוסמך לרבנות ישראלית מטעם בית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים. אלבוים ערך והנחה במשך שנים ארוכות את תוכניות הטלויזיה " חוצה ישראל", "מקבלים שבת" ו"בין השמשות" ששודרו

 

איך משחררים את מי שנלקח ונאסר על לא עוול בכפו?

בסרטון טיקטוק על פרשת השבוע דב אלבוים אומר:

פרשת "ויגש" מספרת על המפגש הגורלי בין יהודה, בכיר האחים, לבין יוסף, משנה למלך מצרים, שלא רק שלא גילה את זהותו בפני אחיו, אלא גם הכניס את האח הצעיר בנימין לכלא אחרי שהפליל אותו בגניבה שלא הייתה.

אז יהודה, שערב בפני אביו יעקב, שישיב את בנימין ללא פגע, הולך לשחרר אותו. הוא מוכן לתת הכל, גם את חייו, בשביל אחיו. הוא יודע שזה הצ'אנס האחרון והערבות העמוקה שיש לו כלפי אחיו מובילה אותו להשתמש בשיחת המשא ומתן הזו בכל אמצעי שיש לו בארסנל.

והמסורת היהודית באמת לומדת הרבה מאוד מהטקטיקה של יהודה. כי בשיחה עם יוסף הוא שם הכל על השולחן – יש שם שכנוע, יש שם תחינה ויש שם גם קרביות ותוקפנות.

זה מה ששובר את יוסף סופית. יהודה לא מוותר וגם מצליח לשחרר את אחיו מהבור.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics