תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

מאיר קראוס לגלי צה"ל: "מסוכן לאסור על ערביי ישראל לעלות להר הבית ברמדאן"

בראיון בעקבות כוונתו של השר בן גביר להגביל עליית ערבים להר במהלך הרמדאן אמר קראוס: "חייבים למקד את השיקולים בביטחון, ולא לנצל את המצב הבטחוני לטובת המאבק על השליטה בהר"
מאיר קראוס הוא עמית מחקר במכון שלום הרטמן החל מנובמבר 2016. ספרו החדש 'לבוא אל הקודש', עוסק בנושא ההתעוררות היהודית אל המקדש ומשמעויותיה. תחום פעילות נוסף שלו, הוא קידום רעיוני ומעשי של קיום חברה משותפת ודיאלוג ישראלי – פלסטיני. במסגרת זו השוא שותף בהובלת הסמינר על מרחב אזרחי משותף במכון. בין השנים 2009-2016 מאיר שימש כמנהל מכון ירושלים למחקרי מדיניות. בשנים 2008-2009 מאיר שימש כראש פרויקט מחקר במכון לתכנון עם יהודי שעסק ביחסי ישראל –

11

לקראת חודש הרמדאן הביע השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כוונה להטיל מגבלות או אפילו איסור מוחלט על מוסלמים, ואפילו על ערביי ישראל, לעלות להר הבית.

בראיון לגלי צה"ל אתמול (18.2.24) סיפר מאיר קראוס על ימים אחרים, בעבר, שבהם היה עד גם לתפילות שקטות של רבבות בהר הבית, ואמר כי בעוד הוא סומך על גורמי בטחון שידען למנן את החיכוך שעלול להיווצר בשעה שמאות אלפי מוסלמים מבקשים לעלות בהר הבית, הוא מתריע כי אסור להכניס לשאלה איך מנהלים את האירוע הדתי הזה שיקולים זרים, וכי "יש גורמים שהשיקולים שלהם לא נוגעים רק לביטחון אלא הם חלק ממאבק על שליטה בהר," אמר קראוס, "הם לא מחפשים ביטחון."

לדעתו אף יש מי שממש מעוניין להרחיב את המלחמה: "הם רוצים לאחד את הזירות. הם שותפים של החמאס ברצון שלו לייצר את מה שחמאס קורא לו 'שיתפון אל אקצא' – שירושלים ופלסטינים מהגדה וערביי ישראל יצטרפו למלחמה. זו לא חתירה לביטחון, אלא למשהו אחר לגמרי."

 

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics