/ תוכנית בארי

צדק סביבתי וצדק חברתי – ידיעון שבט תשפ"ג

על פי הבאר - שבט תשפ"ג - הצעה לשיעורי חינוך ועדכונים מהנעשה בתוכנית בארי

שבט תשפג

בגני נטעתיך / רחל

בְּגַנִּי נְטַעְתִּיךָ,
בְּגַנִּי הַמֻּצְנָע – בְּלִבִּי.
הִשְׂתָּרְגוּ פֹּארוֹתֶיךָ
וְעָמְקוּ שָׁרָשֶׁיךָ בִּי.

וּמִשַּׁחַר עַד לַיְלָה
לֹא יִשְׁקֹט, לֹא יַרְגִּיעַ הַגָּן –
זֶה אַתָּה בּוֹ, אַתָּה בּוֹ
בְּאַלְפֵי צִפֳּרֶיךָ רָן.


לוגו אות באותצדק חברתי – אות באות
החודש יחול יום הצדק החברתי הבינלאומי (20.2). האם חלוקת המשאבים בחברה הישראלית כיום היא חלוקה צודקת? ומה הקשר בין צדק להוגנות?

למעבר לשיעור לחצו כאן


קוראים יוצאים ומצלמים
בין אדם לטבע – סדנה לט"ו בשבט המשלבת יציאה למשימה של צילום תמונות המתאימות לטקסטים הנלמדים. בדף קישורים לגירסאות נוספות לסדנה.

למעבר לשיעור לחצו כאן


גילגולו של חג – יום האם
בל' בשבט מציינים בישראל את יום המשפחה. כיצד נוצר החג הזה ואילו שינויים עבר? האם הוא עדיין רלוונטי או שיש לשנותו כך שיתאים למציאות משתנה?

למעבר לשיעור לחצו כאן


קהילת גולןקהילת המח"ר – לימוד בינתחומי הומניסטי ברמת הגולן
אנחנו 'מתכנסים במרק', כפי שלוח הזמנים של קהילת מח"ר מבשר בכל מפגש. ואכן המרק החם והעשיר והמקום הנעים – מרחב צנובר, מרחב אמנות ותרבות ליד קצרין – הצופה אל מרחבי הגולן, מפרנסים ומניעים אותנו משך כל שעות המפגש.קהילת המח"ר מתרכזת השנה בלימוד בינתחומי של מקצועות הרוח, ובוחנת את הרווחים והאתגרים בוויתור על הוראת ה'תחום' היחיד ואריגתו עם תחומים נוספים.

לקריאה נוספת על קהילת המורים


זרקור על

קהילת נגבמורי קהילת מרחב נגב נפרדים (בינתיים)
השבוע נפגשנו בפעם האחרונה השנה – קהילת מורות ומורי מרחב נגב. מנחה בארי, יורם גלילי, שיתף אותנו משיריו. למדנו על שבעת הכללים לעמיות יהודית, למדנו על 'דה לנגוויג' אוף דה היברו-מאן' (מתוך שירו של אהוד בנאי) ואפילו שיתפנו בסיפורים מוזרים מהכיתה.
ההשתלמות הפורמלית הסתיימה, אבל העבודה המשותפת לא נגמרה. קהילת המורים ממשיכה לשמור על קשר, ויש כוונה לקיים פעילויות נוספות השנה, וכמובן להמשיך לעבוד יחד גם בשנה הבאה.


רונית הדאבל היהדות שלי היא לא היהדות שלו | רונית הד
הזהות היהודית שלי נשענת על ויכוחים, התנגשויות ומתחים פנימיים בין תפיסות מוסריות שונות בתרבות שלנו. זה לא שווה פחות מתפיסה שרואה ביהדות סט ערכים סגור שנובע ממקור סמכות אחד

לטור המלא


במדינת היהודיםכשרות, שחיטה ומקוואות – את מי זה משרת?

האם לכשרות צריך להיות סטנדרט יחיד? אישה חילונית שרוצה להתחתן חייבת לעבור במקווה? ואיך דואגים לשירותי דת שאין בהם כפייה דתית? מוסדות הדת של המדינה – פרק ראשון מתוך שלושה.

להאזנה לחצו כאן

פרק חמישי בפודקאסט "במדינת היהודים"


אירועים

בדרכו של דוד

כנס הרטמן חוזר

במלאת עשר שנים לפטירתו של הרב פרופ' דוד הרטמן, מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו לכנס השנתי לישראל יהודית-דמוקרטית, בנושא: "בדרכו של דוד". הכנס יתמקד ברעיונות מרכזיים מהגותו של דוד הרטמן, וישתתפו בו מיטב החוקרות והחוקרים במכון הרטמן.

יום שלישי | כ"ג בשבט תשפ"ג | 14 בפברואר 2023
בין השעות 19:30-16:00

הכנס יתקיים במכון הרטמן.

מספר המקומות מוגבל ולכן יש להירשם מראש.להרשמה לחצו כאןכפתור לייקחשבתם שהידיעון שלנו, "על פי הבאר", מעניין במיוחד? התלמידים מתים על השיעורים שאנחנו מציעים? למה שלא תעבירו את הידיעון לחברים ועמיתים? לחצו כדי להעביר הלאה.

קיבלתם את הידיעון מחבר ואתם רוצים גם?
להרשמה לידיעון "על פי הבאר" לחצו כאן

רוצים להישאר מעודכנים תמיד? הצטרפו לדף הפייסבוק של בארי

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics