תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

מיכה גודמן ויואב הלר: ארבע סיבות למה הרוח הישראלית תנצח

חוסן היא היכולת להשתקם מטראומה, והמנבא העיקרי של חוסן הוא גיוון ריגשי: לכן האבל והזעם והאימה, עם ההערצה לגיבורים וההשראה מהסולידריות בינינו - בכל אלה יחד טמון כוחנו
מיכה גודמן, יואב הלר
הסופר ד"ר מיכה גודמן הוא עמית מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית. גודמן הוא מחברם של שבעה ספרים: שלושה מהם עוסקים בהגות יהודית קלאסית והארבעה האחרונים עוסקים בהגות ישראלית אקטואלית. שלושת ספריו העוסקים בהגות יהודית הם: סודותיו של מורה הנבוכים, חלומו של הכוזרי והנאום האחרון של משה. ארבעת ספריו העוסקים בהגות ישראלית הם: מלכוד 67, חזרה בלי תשובה, מהפכת הקשב והיום השמיני. שבעת ספריו של גודמן היו לרבי מכר. (תצלום: יונית שילר)

יואב הלר

11

 

"אנחנו קולקטיב שהוא בגדר 'מי שמתו מוטל לפניו' ואת המצב הזה, של אבל ושל הלם, אנחנו נסחוב איתנו לכל האתגרים הצבאיים והאזרחיים, החינוכיים והחברתיים שלפנינו", כך אומר מיכה גודמן בשיחה עם יואב הלר, מנכ"ל "הרבעון הרביעי" בנושא החוסן הישראלי בעת הזאת.

גודמן, עמית מחקר במכון הרטמן, לוקח בהשאלה תובנות מעולם הביולוגיה – שם הוכח כי ככל שהתרבות מגוונת יותר כך החוסן גדול יותר – כדי ללמוד מזה שהרגשות העזים, אבל המגוונים, שמציפים אותנו כעת הם שמייצרים את החוסן שיעזור לנו להשתקם מהטראומה.

הוא משוכנע כי "כמו ב-73, ההפתעה הטובה מגיעה מהעם שלנו – מהרוח שלו. מהמוטיבציה שלו. מהלכידות שלו. מהמוכנות לאף על פי כן לעשות הכל. הרוח הזאת עדיין איתנו."

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics