תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

יאיר שלג באולפן כאן 11: "חברי קואליציה השמיעו דברים מסוכנים בכנס ההתיישבות"

"הדיבור על התיישבות מחודשת ברצועת עזה הוא מסוכן כלפי חוץ, מפני שהוא מחזק את הטוענים שישראל לא נלחמת רק מטעמי הגנה וביטחון. וגם כלפי פנים: לא כל הלוחמים יזדהו עם המטרה הזו"
יאיר שלג הוא עמית מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן, עורך כתב העת של המכון, "אופקים" וכן עיתונאי, סופר ופובליציסט. שלג הוא חבר מערכת העיתון “מקור ראשון“ ובעל טור קבוע.  הוא מלווה מזה שנים את העולם הדתי־לאומי. בעבר שימש כתב בעיתון “נקודה“ והיה חבר הנהלת מערכת עיתון “הארץ“. בין ספריו ניתן למצוא את הספרים: “הדתיים החדשים“ (בהוצאת כתר, 2000), המתעד תהליכים מרכזיים בחברה הדתית לגווניה. בשנת 2010 יצא לאור ספרו

11

חוקר מכון הרטמן, יאיר שלג, התארח אתמול,  30.1.24, באולפן הפתוח של כאן 11, והביע ביקורת על כך שחברים בקואליציה השתתפו בכנס ההתיישבות, וקראו לחזרה לגוש קטיף.

בתגובה לדבריו של אבישי גרינצייג, שאמר שהמשתתפים בכנס "ביזבזו אנרגיה" מפני שממילא הממשלה שבה הם חברים לא תפעל ליישוב מחדש של יהודים בעזה, אמר שלג:

"זה לא רק בזבוז אנרגיה. הדיבורים על חזרה להתיישבות ברצועת עזה באמת מסוכנים. זה מסוכן מבחינה מדינית, כי הוא מצדיק את הטענות שישראל לא פועלת רק מתוך שיקולים בטחוניים. וזה מייצר גם סכנה פנימית. יש לוחמים רבים שיגידו שלא למען המטרה הזו הם נלחמים שם."

שלג הפריד בין הדיבורים שהגדיר כמסוכנים בדבר התיישבות ברצועת עזה, לבין דיבורים שנשמעו בכנס על עידוד הגירה, שבעיניו נמצאם בטווח השיח הלגיטימי, מפני ש"למעלה משני מיליון אנשים על שטח של 365 קילומטר מרובע זו צפיפות שמייצרת מצב אנושי בעייתי מאוד."

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics