תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

פרשת וירא

פרשת וירא

הכלכתבות וידאוהסכתים

11 במאי 2022

האמהות בשושלת דוד הן נשים זרות ואפילו אסורות. אם המשיח הוא התגלמות הלאום שאותו הוא אמור לגאול – איך זה שהוא בא לעולם דווקא מחיבור עמוק אל הזרות?

13 באפר׳ 2022

האם עקידת היא סיפור שאמור לשחרר את האדם הדתי מחובתו המוסרית? פרופ' אבי שגיא חושב שהטוענים כך אינם בקיאים מספיק בספרות חז"ל. ואיך כל זה קשור למפעל הציוני?

23 בספט׳ 2021

ישעיהו ליבוביץ ודוד הרטמן העמידו תפיסות תיאולוגיות עוצמתיות שונות ואף מנוגדות זו לזו: הראשון הדגיש את המחויבות ואת הציות לאל, והשני את הקשר והשותפות בין האל לאדם. מתוך התיאולוגיות הללו צמחו גישות שונות לשאלות של דת ומוסר ולהבנת עולם התפילה

17 באוק׳ 2013

גם אברהם וגם שרה מגיבים בצחוק למשמע הבשורה לפיה הם עומדים להיות הורים מאושרים, אך כשם שאין פרצופיהם שווים כך אין צחוקם שווה. ד"ר משה מאיר על ההבדלים בין אברהם לשרה

5 במרץ 2012

הפרשיות העוסקות בהולדת יצחק מלמדות כי שמו מבטא לעג וזלזול, ולמעשה הינו שם גנאי. היתכן שהסיבה שבגללה הוענק ליצחק שם זה מתוך קנאת האל בכל מי שעשוי להסיט את אהבת אברהם ממנו, ובראש ובראשונה - בנו יחידו יצחק?

10 בנוב׳ 2011

בפרשת וירא נשלחים שלושה מלאכים אל אברהם, כל אחד עם תוכן ומסר שונה, כאשר אחד מהם הוא כוונת ה' להשמיד את סדום, אך לא אדם כאברהם יתן לכך לקרות ומיד מתחיל במו"מ עם האל.

21 באוק׳ 2010

בפרשת וירא, הן אברהם והן שרה מגיבים בצחוק למשמע הבשורה שעומד להיוולד להם בן, אך ה' מגיב לכל צחוק באופן שונה, מדוע?

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics