תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הפטרת חג הסוכות: כששיבת ציון תשיב את ציון לעולם כולו 

על פי הנביא זכריה, ההגעה של עם ישראל בחזרה לארצו איננה כיבוש האדמה לשם ניצול משאביה לטובתנו אנו, אלא שחרור אדמת ישראל לטובת העולם כולו
ראש תחום תיקון עולם וראש תחום תפילה שותף בקהילת ציון בירושלים. עמית בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים. בוגר ישיבת ההסדר אור עציון ולימודי פוליטיקה וממשל. לשעבר מנהל מכון על משמר הכנסת בתנועה המסורתית. פייטן וחזן ופעיל חברתי וחינוכי. פעיל חברתי וחינוכי בנושא הנחלת ערכי המסורתיות, הרב-תרבותיות ויהדות ספרד בישראל. נריה משמש כת"ח בקהילה, פייטן וראש תחום תיקון עולם. אחראי לצד יהלה על תחום התפילה בציון, הובלת תפילות בחגים ובמרחב הציבורי והובלת

11

הפטרת חג הסוכות, מנבואת הנביא זכריה, היא לכאורה נבואה אפוקליפטית על אחרית הימים, אבל בניגוד לאפוקליפסה המוכרת לנו מסרטים הוליוודיים, הנביא זכריה לא מציע חורבן, אלא בניין.

הוא מבטיח זקנים וזקנות בירושלים, וילדות וילדים משחקים ברחובותיה, והוא גם מבטיח שהחזרה לציון לא תהיה רק מעשה לאומי ופרטיקולרי של העם היהודי, אלא הזדמנות עולמית ליצירת אקס-טריטוריה אלוהית על פני האדמה.

שיבת ציון המודרנית לא נראתה אפשרית לסבים ולסבתות של נריה רפאל כנפו, כילדים במרוקו. אבל חולמות וחולמים, בונות וחלוצים, שליחות וסופרים, משוררות ופייטנים הגשימו את נס שיבת ציון של המאה הקודמת.

רק שמלאכת אבותנו ואמותינו טרם הושלמה. גם את חזון אחרית הימים הגדול של זכריה יש להגשים יחד: להבין שבאנו ארצה כדי לממש בה חיים לאומיים, אבל לא רק. באנו כדי לממש חזון אוניברסלי רחב של דעת ה' הממלאה את העולם כולו.

עוד בסדרה "סיפורים מההפטרה – מחשבות על קודש, עם איורים בחול":
רגע לפני הנעילה: מתברר שאפשר לדון את העולם במידת הרחמים
כבר לא יום של תפילה בלבד: המהפכה של יום כיפור
אמא שבשמים: הדימוי המפתיע של אלוהים בהפטרות ראש השנה

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics