תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הפרשה והשבוע – פקודי: ההיסטוריה חוזרת? אפשר גם אחרת

איך נצא מהמשבר הזה לצמיחה ולא לחורבן? איך נראה להיסטוריה שאפשר גם אחרת? בתיה אריאל כהן לומדת מפרשת השבוע על החשיבות לתת מקום זה לזה
בתיה אריאל כהן היא ראשת מטה למנכ"לית מכון שלום הרטמן. היא מילאה במשך למעלה מעשור מגוון תפקידים חינוכיים וניהוליים בתוכניות ארוכות טווח לסטודנטים מחו"ל, כשבתפקידה האחרון שימשה כעוזרת מנהל של תוכנית "כיוונים". לכהן תואר שני בלימודי יהדות ארה"ב מאוניברסיטת חיפה במסגרת תוכנית רודרמן, תואר ראשון בהצטיינות במחשבת ישראל ומדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית, והיא בוגרת המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית עין פרת. ילידת ירושלים וכיום גרה עם בן זוגה וארבעת ילדיהם ביישוב הקהילתי כפר אדומים.

@shalomhartmaninst

יש לנו הזדמנות להוכיח להיסטוריה שאפשר גם אחרת | "הפרשה והשבוע" - בתיה אריאל כהן #פרשתשבוע #הרטמן #מכוןהרטמן #פרשתפקודי #פרשתהשבוע #המהפכההמשפטית #חרבותברזל

♬ צליל מקורי - מכון הרטמן

 

איך לא חוזרים לקרבות של שישה באוקטובר – אלה שפילגו אותנו? בפרשת "פקודי" בני ישראל מסיימים לבנות את המשכן, ואז כתוב: "וּכְבוֹד ה' מָלֵא אֶת הַמִּשְׁכָּן."

 

הפרשה והשבוע – ויקהל: מהקמת המשכן, לטיפול במפוני הצפון והדרום

הפרשה והשבוע – כי תישא: העונש על אלילות הוא שזה עובד

 

כלומר, הם יצרו את המקום, ורק אז ירד ענן הכבוד. התרבות שלנו אימצה את הרעיון הזה. הרי איך עושים כבוד? נותנים מקום. מקום לשבת בראש השולחן, מקום באוטובוס, מקום לדבר, להישמע, להיראות.

ראינו כבר איך המדינה שלנו נראית כשלא נותנים מקום, בטח לא למי שחושב אחרת ממני. כי הוא סתם "ביביסט", או "בוגד". אחד שלא מגיע לו כבוד.

אז בסרט הזה כבר היינו. אבל מה יקרה אם נייצר מקום זה לזה? אם באמת נכבד? אולי אז העבר לא יחזור על עצמו. ובמקום חורבן, נצלח את המשבר הזה. ונוכיח להיסטוריה שאפשר גם אחרת.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics