תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הפרשה והשבוע – ויקהל: לשירות הציבורי צריך אנשים מוכשרים, משכבות שונות בעם

אל מול האי-נחת מהשירות הציבורי בישראל, תני פרנק חושב שיש מה ללמוד מהדמויות שהופקדו על מלאכת המשכן: בצלאל משבט לוי המכובד, ואהליאב משבט בני השפחות
תני פרנק הוא מנהל המרכז ליהדות ומדינה מבית מכון שלום הרטמן. קודם לתפקידו במכון הוא שימש כראש תחום דת ומדינה בתנועת "נאמני תורה ועבודה", שם קידם שינויי מדיניות בתחום הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה בישראל. בה בעת הוא היה אחד המנהלים המייסדים של עמותת "יהדות לכולנו", יוזמה שהתמקדה בחיזוק של שירותי דת חלופיים – כדוגמת בתי הדין הפרטיים "גיור כהלכה" וארגון הכשרוּת של צֹהר. בין השנים  2013 ל-2015 עבד עם ח"כ האלוף (במיל') אלעזר שטרן בתור

@shalomhartmaninst

למה אנחנו לא מצליחים לטפל במפונים מהצפון ומהדרום כמו שצריך? #פרשתהשבוע #פרשתויקהל #מכוןהרטמן #הרטמן #פרשתשבוע

♬ צליל מקורי - מכון הרטמן

 

למה לא מצליחים לטפל כמו שצריך במפונים מהצפון והדרום? מדוע עבודות תשתית של הרכבת בשבת מתעכבות כל הזמן? ולמה תמיד יש זקנה במסדרון של בית החולים?

הפרשה והשבוע – כי תישא: העונש על אלילות הוא שזה עובד
הפרשה והשבוע – תצוה: כשהכהן הגדול עולה על מדים

בפרשת "ויקהל" מסופר על מלאכת המשכן, הפרויקט הציבורי הכי גדול של עם ישראל אחרי צאתו ממצרים, שעליו הופקדו שניים – בצלאל בן אורי משבט יהודה, צאצא של מרים הנביאה. ואהליאב בן אחיסמך משבט דן – מצד אחד שבט גדול, מצד שני שבט של בני השפחות שנחשב פחות מכובד.

שני האנשים האלה אמורים לעבוד יחד על פרויקט ענק. שניהם מוכשרים, ומייצגים שכבות שונות בעם.

אם רוצים שירות ציבורי טוב, ככה הוא צריך להיראות – מוכשר ומייצג.

אחרי שבעה באוקטובר ומחדלי הממשלה בעקבותיו, אנחנו חייבים שירות ציבורי חזק ומשמעותי. במקום למלא אותו במקורבים וביס-מנים של הממשלה, צריך אנשים כמו בצלאל ואהליאב.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics