תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

רונית הד באולפן כאן 11: "לא נתלים בתקווה, בונים אותה"

הד דיברה על החוסן המוסרי שהמלחמה גילתה בחברה הישראלית ואמרה: "כדי להמשיך לחיות טוב עם עצמנו, נהיה חייבים להחזיק במורכבות שבין החובה להגן על עצמנו, לבין המחיר המוסרי שגובה המלחמה"
רונית הד היא סגנית נשיא מכון הרטמן ומנהלת המרכז לזהות ישראלית ויהודית. במהלך שני העשורים האחרונים פיתחה, הובילה וסייעה ליוזמות וארגונים שעסקו בהתמודדות עם אתגרי המורכבות בחברה הישראלית. היא מומחית להובלת תהליכי שינוי חברתי, מנטורית ומנחה לפיתוח מנהיגות אדפטיבית שפעלה עם עשרות מובילי ומובילות שינוי מהחברה האזרחית והמגזר הציבורי בישראל. הד כיהנה בעבר כמנכ"לית שתיל – שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי, הקרן החדשה לישראל, ומילאה שורה של תפקידים גם כיועצת ומארגנת לשינוי חברתי בתחומי

11

"תקווה לפי היהדות זה קו – קו שאנחנו משרטטים אותו. זה מהלך שאנחנו מעצבים אותו: אנחנו נותנים את התוכן של התקווה, וגם את הכיוון שלה."

סגנית נשיא מכון הרטמן רונית הד דיברה באולפן הפתוח של כאן 11 ביום שאחרי מתקפת הטילים והכטב"מים האיראנית על ישראל (יום ראשון, 14.4.24).

"על זה מבוססת כל תפיסת הציונות. ביום כזה, עלינו להכיר בחוסן שלנו, וביכולות שלנו, ולשמור על המכוונות שלנו לתקווה, בלי לשקוע במקום של החרדה ושל האיום."

הד דיברה על כך שבחצי שנה האחרונה חוויית האיום הקיומי ייצרה כאן את מה שהשפה הפסיכולוגית מכנה 'רישיון מוסרי' – לקיחת זכות לעבור על ערכים מוסריים שלנו כחברה.

"מצד אחד אנחנו מחויבים להגן על עצמנו, ומצד שני, אנחנו נדרשים לעשות מעשים שיש להם מחיר מוסרי מאוד קשה. איך מחזיקים גם את הצורך להגן על עצמנו, אבל גם להגן על עקרונות המוסר כדי להבטיח שלא רק נמשיך לחיות פה, אלא נוכל גם להמשיך לחיות עם עצמנו כחברה."

 

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics