תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

רונית הד באולפן כאן 11: הטרור חותר לאובדן זהותנו – זה בדיוק מה שלא קרה

במקום להישבר, אחרי ה-7.10 החברה האזרחית כוננה שוב את המיתוסים הישראליים. האתגר יהיה לא לאבד את הסולידריות שנוצרה כאן, גם כאשר הממשלה לוקחת על עצמה בהדרגה את ניהול הדברים
רונית הד היא סגנית נשיא מכון הרטמן ומנהלת המרכז לזהות ישראלית ויהודית. במהלך שני העשורים האחרונים פיתחה, הובילה וסייעה ליוזמות וארגונים שעסקו בהתמודדות עם אתגרי המורכבות בחברה הישראלית. היא מומחית להובלת תהליכי שינוי חברתי, מנטורית ומנחה לפיתוח מנהיגות אדפטיבית שפעלה עם עשרות מובילי ומובילות שינוי מהחברה האזרחית והמגזר הציבורי בישראל. הד כיהנה בעבר כמנכ"לית שתיל – שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי, הקרן החדשה לישראל, ומילאה שורה של תפקידים גם כיועצת ומארגנת לשינוי חברתי בתחומי

11

רונית הד התארחה באולפן הפתוח של כאן 11 בהנחיית אורי לוי ושרון וכסלר, יום אחרי שתי הפעימות הראשונות של שחרור החטופים משבי חמאס.

היא דיברה על "המלחמה על הרוח" שמתנהלת בימים אלה.

"ערכים מרכזיים שעיצבו את האתוס הציוני לאורך השנים, מקבלים עכשיו ביטויים חדשים. ערך הגבורה למשל, מתעצב מחדש מאז ה-7.10. החל מהאזרחים והאזרחיות, יהודים וערבים, שרצו אל תוך התופת ביום הזה. עבור בחיילי צה"ל, ובפרט בחיילות. ועד לגבורת האזרחים והאזרחיות שהתגייסו לסייע בעורף.

"מה שראינו עם שחרור החטופים הוא גם את גבורת ה"סבתות", נשים שבנו את הארץ הזאת, גבורת האמהות והילדים.

"אנחנו בונים ובונות עכשיו את מי שנהיה ביום שאחרי."

הד דיברה על כך שאחת המטרות העיקריות של טרור היא להביא לאבדן הזהות שלנו:

"חלק מהמטרה של טרור זה לזרוע פחד ואימה. להפוך אותנו ליצורים חייתיים, הישרדותיים, וזה בדיוק מה שלא קרה לנו."

לקראת סוף דבריה ביקשה להזכיר: "בסופו של דבר לממשלה יש אחריות על הטיפול בדברים. ובפרט הטיפול בחטופים. ראינו את הממשלה ואת הרשויות פועלות בצורה מופתית, עד הפרט האחרון, מול משימת השבת החטופים. האתגר של החברה האזרחית שהתגייסה עד עכשיו במלוא כוחה, הוא ללמוד להעביר בחזרה את האחריות לרשויות."

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics