בין שמים וארץ – פרק 3: הרגע המופלא של נפילת הממשלה?

גם כשהודיעו על פירוק הקואליציה, המשיכו שני העומדים בראשה להפגין חברות. הערך הזה מקבל משנה תוקף בהיותם מנהיגים בעלי אידיאולוגיות שונות - וזו אולי המורשת החשובה שהם משאירים בתום כהונתם

במשך שנים התרגלנו לקואליציות "בלוק" עד שנדמה ששכחנו שרעיון הקואליציה היה מלכתחילה אתגר מרתק של מוכנות לעבוד יחד עם מי שאיננו חושב בדיוק כמונו. בעת פירוקה של הקואליציה הנוכחית, ביטויי החברות הגלויים בין שני המנהיגים העומדים בראשה היו רגעים ששווה לנצור.

מה צריך לעשות במדינת ישראל כדי שרגעים כאלה יהפכו לנורמה? ואיך נוכל לגרום לכך שבמקום שכל מחלוקת תיתפס כמשבר קריטי, על סף פיקוח נפש, נלמד לאזן בין החיפוש אחר האמת שלנו לבין החיפוש אחר השלום בינינו?

בהסכת "בין שמים וארץ" משוחחים נשיא מכון הרטמן, הרב ד"ר דניאל הרטמן, והרב ד"ר שרגא בר-און על סוגיות של יהדות וישראליות שנמצאות בלב השיח הציבורי כיום. בכל פרק מצטרפת גם הרבה תמר אלעד-אפלבום לחלק האחרון של השיחה, ומאירה את נושא הפרק מנקודת מבט נוספת, מתוך עולם ההגות היהודית לדורותיה.

מוזמנים ומוזמנות להאזין.

  • את הפודקאסט שלנו תוכלו למצוא גם במגוון שירותי הפודקאסטים, בהם:
    Apple Podcasts
    Google Podcasts
    Spotify

    אם אתם משתמשים בשירות אחר, והפודקאסט שלנו לא נמצא שם (חלק ניכר מהשירותים "מושכים" את הפודקאסט מגוגל או מאפל), תוכלו לעקוב באמצעות RSS אחר כתובת זו: https://139.castos.com/feed
השארת תגובה