תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

דילמות של מלחמה: העיוורון הפרוגרסיבי – מה מונע מהעולם להיות אמפתי לישראל?

רונית הד, סגנית נשיא מכון הרטמן, שוחחה עם אלכס צייטלין על הקושי שלנו לגרום למי שתופס את העם הפלסטיני כחי תחת דיכוי להכיר בכך שאף על פי כן, מה שקרה בשבעה באוקטובר היה רוע צרוף
רונית הד, אלכס צייטלין
רונית הד היא סגנית נשיא מכון הרטמן ומנהלת המרכז לזהות ישראלית ויהודית. במהלך שני העשורים האחרונים פיתחה, הובילה וסייעה ליוזמות וארגונים שעסקו בהתמודדות עם אתגרי המורכבות בחברה הישראלית. היא מומחית להובלת תהליכי שינוי חברתי, מנטורית ומנחה לפיתוח מנהיגות אדפטיבית שפעלה עם עשרות מובילי ומובילות שינוי מהחברה האזרחית והמגזר הציבורי בישראל. הד כיהנה בעבר כמנכ"לית שתיל – שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי, הקרן החדשה לישראל, ומילאה שורה של תפקידים גם כיועצת ומארגנת לשינוי חברתי בתחומי

אלכס צייטלין

11

בפרק חדש של "דילמות של מלחמה" בערוץ "באים אל הפרופסורים" של אלכס צייטלין, רונית הד ממפה עם צייטלין את כל הסיבות מדוע אי אפשר לחלץ ממי שקרויים "פרוגרסיביים" כל גינוי למעשי חמאס בשבעה באוקטובר.

פן אחד של הדברים, הוא התפיסה המושרשת של הפלסטינים כעם כבוש: "דוד מול גוליית". פן אחר של הדברים הוא ריבוי ה"פייק ניוז" – אשר מאפשר בעצם להתכחש לכל עובדה שישראל מציגה לטובתה בפני העולם.

"חלק לא מאמינים," אמרה הד, "וחלק לא מאמינים בגלל חוסר אמון שהתפתח על פני שנים רבות בנרטיב הישראלי, שהתעלם ממצבם של הפלסטינים."

הד תיארה את הבדידות של ישראלים בקבוצות עמיתים בינלאומיות., שלא הצליחו לקבל אמפתיה אחרי מתקפת חמאס.

"רבים לא מבינים שיש להבחין בין חמאס לבין העם הפלסטיני, וחמאס הוא גוף שלא רוצה שמדינת ישראל תתקיים. ויש אבחנה נוספת שאנשים לא מצליחים לעשות: האבחנה בין ישראל כמדינה כובשת, לבין עצם הזכות  ישראל להתקיים.

"כשאני אומרת כיבוש – אני מתכוונת לשטחים שנכבשו אחרי מלחמת 1967, אבל בחוץ, שומעים את המילה כיבוש כמתייחסת לכל שטחי מדינת ישראל. בעצם הם שוללים את זכות הקיום של המדינה הזו."

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics