תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הפרשה והשבוע – צו: לא לשכוח שהיהדות כבר מזמן לא שוחטת ומקריבה קרבנות

דיני הקרבנות המפורטים לא רק מעוררים סלידה, אלא מזמינים להיזכר שהיהדות כבר התרחקה מהם, והפכה לדת שמקדשת חיים ומתעקשת על המוסר. בידינו הבחירה לשאוב השראה מהמקורות שלנו לטוב, ולרע
רונית הד היא סגנית נשיא מכון הרטמן ומנהלת המרכז לזהות ישראלית ויהודית. במהלך שני העשורים האחרונים פיתחה, הובילה וסייעה ליוזמות וארגונים שעסקו בהתמודדות עם אתגרי המורכבות בחברה הישראלית. היא מומחית להובלת תהליכי שינוי חברתי, מנטורית ומנחה לפיתוח מנהיגות אדפטיבית שפעלה עם עשרות מובילי ומובילות שינוי מהחברה האזרחית והמגזר הציבורי בישראל. הד כיהנה בעבר כמנכ"לית שתיל – שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי, הקרן החדשה לישראל, ומילאה שורה של תפקידים גם כיועצת ומארגנת לשינוי חברתי בתחומי

@shalomhartmaninst

הקורבנות הם כבר לא חלק מהיהדות. היא התקדמה | "הפרשה והשבוע" - רונית הד על פרשת צו #פרשתצו #פרשתהשבוע #מכוןהרטמן #הרטמן

♬ צליל מקורי - מכון הרטמן

 

התעמקתם פעם בדיני קורבנות? זה לא ממש נעים, בטח לא לצמחונית כמוני. כאילו לא מספיקים בפרשת "צו" תיאורי השחיטה ומה עושים עם האיברים הפנימיים, יש גם את משיחת הדם על אוזנו, אפו וצווארו של אהרן הכהן, ואז על בניו. סליחה, אבל גועל נפש.

הפרשה והשבוע – ויקרא (זכור): כשאי אפשר לשכוח את עמלק
הפרשה והשבוע – פקודי: ההיסטוריה חוזרת? אפשר גם אחרת

מכירים יהודי שעבורו או עבורה הפרקטיקות האלה נראות רלוונטיות? גם אני לא. זה רחוק מאיתנו שנות אור.
היהדות היא דת מתקדמת, כל הזמן. לא רק שיש מביננו צמחונים – וגם הרב קוק ראה בזה אידיאל – אלא שפיתחנו עולם ערכים אחר לגמרי.
זו מזמן לא יהדות שוחטת ומקריבה קורבנות, זו יהדות שמקדשת את החיים, שמתעקשת על המוסר. נכון, לא חסרים דברים קשים ואכזריים ביהדות, אבל יש גם המון דברים יפים והומניים. אנחנו יכולים לשאוב השראה מהמקורות שלנו לטוב, ולרע. זו הבחירה שלנו.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics