תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

שרגא בר און באולפן כאן 11: "זו מלחמה של ציר הצדק והחיים כנגד ציר הרשע והמוות"

"בעלי בריתנו, שבחרו להתייצב 'במבצע שומר השגשוג' להבטחת חופש התנועה בים האדום, בעצם מתייצבים איתנו לחזית שהיא ערכית" - אמר הרב ד"ר בר און, שהתארח באולפן הפתוח של כאן 11
הרב ד"ר שרגא בר־און הוא סגן נשיא המכון, מנהל מרכז קוגוד למחקר והגות יהודית וישראלית ומנהל מרכז דוד הרטמן למצוינות אינטלקטואלית. מרצה לתלמוד ומחשבת-ישראל במרכז האקדמי שלם. במרכז דוד הרטמן אחראי בר-און על ההכשרות המתקדמות במכון: בית-המדרש לרבנות ישראלית, תוכנית עמיתי דוד הרטמן לפוסט-דוקטורט ותוכנית משכילות לדוקטורנטיות. מחקריו בתחום המחשבה והזהות היהודית עוסקים בקשת רחבה של תקופות ונושאים: בספרות הבית השני, במחשבת חז"ל, בספרות ימי הביניים, בספרות דור התחייה ובזהות יהודית בת-זמננו. ספריו ומחקריו רואים

11

הרב ד"ר שרגא בר און התארח באולפן הפתוח של כאן 11 בהנחיית אורי לוי ושרון וכסלר ודיבר על החברה הישראלית, שאותה הגדיר "תאוות חיים," ואמר: "זו חברה ששווה לחיות בה, ושווה להילחם בשבילה."

בר און התייחס כדוגמה לבית הדפוס של קיבוץ בארי, שחזרתו לעבודה היא "לא רק משענת כלכלית שלנו, אלא עוגן זהותי: בחירה בערך של חיים, בערך של עבודה."

לאור העובדה שמדינות העולם מתייצבים בחזית אחידה כנגד החות'ים, אמר בר און:

"ידידינו האמריקאים בונים את החזית הערכית. הם קוראים למבצע שעיקרו לכאורה אינטרסים כלכליים וחופש שיט, 'שומר השגשוג'. אנחנו צריכים להתרגל לדבר על הערכים שלנו, שנובעים מתוך ההסטוריה שלנו, וגם על החזון שלנו, כי זה מה שמצדיק את החיים פה במדינת ישראל. יש ניגוד אמיתי בין ציר הצדק וציר החיים לבין ציר הרשע וציר המוות."

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics