תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

רונית הד באולפן כאן 11: אסור להפוך את נושא החטופים לסוגייה פוליטית

"כדי להיות ראויים למחיר השכול הנורא יש לצאת מ'תודעת אושוויץ' הממוקדת בהישרדות, ל'תודעת סיני' של חברת מופת שעניינה כבוד האדם וקדושת החיים: לכן השבת החטופים היא ערך עליון"
רונית הד היא סגנית נשיא מכון הרטמן ומנהלת המרכז לזהות ישראלית ויהודית. במהלך שני העשורים האחרונים פיתחה, הובילה וסייעה ליוזמות וארגונים שעסקו בהתמודדות עם אתגרי המורכבות בחברה הישראלית. היא מומחית להובלת תהליכי שינוי חברתי, מנטורית ומנחה לפיתוח מנהיגות אדפטיבית שפעלה עם עשרות מובילי ומובילות שינוי מהחברה האזרחית והמגזר הציבורי בישראל. הד כיהנה בעבר כמנכ"לית שתיל – שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי, הקרן החדשה לישראל, ומילאה שורה של תפקידים גם כיועצת ומארגנת לשינוי חברתי בתחומי

11

סגנית נשיא מכון הרטמן, רונית הד, התארחה באולפן הפתוח של כאן 11 בהנחיית אורי לוי ביום ראשון, 24.12.223, יום אחרי סוף השבוע שבו נפלו 14 חיילים בקרב, ושבו גם הפגינו משפחות החטופים בתל אביב ובירושלים.

"זה יום קשה ביותר," אמרה הד. "ודווקא אחרי יום כזה, שבו עוד ועוד משפחות נכנסות למעגל השכול, עלינו לעשות הכול כדי להבטיח שנהיה ראויים למחיר הנורא הזה. שנהיה אותה חברת מופת שאנחנו מדברים עליה.

"בראש והראשונה זה חוזר לנושא החטופים. אתמול בלילה עמדו בתל אביב ובירושלים אנשים בגשם כדי להיות עם המשפחות האלה, זה צריך להיות המובן מאליו.

"החובה המוסרית של המדינה היא לדאוג להחזיר את כולם, ולא – לא נהיה לחברת המופת שאנחנו רוצים להיות.

"הרב פרופ' דוד הרטמן הבחין בין 'תודעת אושוויץ' לבין 'תודעת סיני'. בתודעת אושוויץ אנחנו רק בהישרדות, ורק חווים כל הזמן את הטראומה. מעמד הר סיני מסמל את חברת המופת שאנחנו רוצים להיות: להיות חברה שהולכת אחר הציווי המוסרי. הציווי המוסרי של לראות את כבוד האדם באשר הוא אדם, ואת כבוד החיים וחשיבות החיים כערך עליון.

"אחד הדברים המדאיגים שאנחנו רואים בימים האחרונים הוא שנושא החטופים הולך ומסתמן כנושא פוליטי. וזה נורא ואיום. האחריות של הממשלה היא להבטיח את מיגור הדבר הזה עוד לפני שהוא מתחיל."

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics