תמכו בנו
יעל גולן
יעל גולן
חברת בית המדרש לרבנות ישראלית

יעל גולן היא עמיתת בית המדרש לרבנות ישראלית. היא בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. כותבת, מלמדת ומנחה קבוצות בתחומי יהדות, תרבות, זהות וחברה. פעילה חברתית שהקימה ומובילה את בית המדרש של המרכז הגאה בתל אביב

גולן כיהנה כסמנכ״ל ארגון ״שחרית״, מכון חשיבה ועשייה, השואף ליצור שותפות חברתית חדשה בין כל חלקי החברה הישראלית למען עיצוב עתיד משותף. בתפקיד זה פיתחה, הקימה וליוותה קבוצות שיח פוליטי בקהילות השונות בחברה, יזמה והובילה כנסים, אירועים ציבוריים וקמפיינים.

במשך כ-18 שנה כיהנה בתפקידים בכירים בכלי תקשורת מרכזיים, שבהם השפיעה על סדר היום הציבורי בישראל. הין היתר הייתה עורכת המשנה של התוכנית ״עובדה״ בערוץ 2, ראש מערכת החדשות ב-ynet, סגנית העורך הראשי של האתר, ומקימה ומנהלת שידורי הטלוויזיה בקבוצת ידיעות אחרונות. את דרכה המקצועית בתחום החלה במחלקת החדשות של גלי צה״ל.

יעל גולן הייתה מרצה לעיתונות במכללה האקדמית ספיר, וכן פיתחה ולימדה קורס ביסודות העיתונות בתוכנית להכשרת בוגרי תואר ראשון ממוצא אתיופי להשתלבות בעולם התקשורת, בחסות הרשות השנייה. בקיץ 2011 הייתה פעילה במחאה החברתית ושימשה עורכת ראשית של J14, האתר הרשמי של המחאה.

היא בעלת תואר ראשון במדעי החברה והרוח מהאוניברסיטה הפתוחה, בעלת תעודת הוראה, ובעלת תואר שני בהצטיינות במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב.

נולדה בירושלים, למדה בבית הספר המסורתי ע״ש פרנקל ובתיכון המסורתי. בוגרת התיכון Charles E. Smith Jewish day School ברוקוויל, מרילנד. כיום חיה בתל אביב ומגדלת עם בת זוגה את שלושת ילדיהן.