יעל גולן

יעל גולן

מובילת רשת הרבנות הישראלית

יעל גולן היא שותפה בהובלת רשת הרבנות הישראלית, בוגרת בית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים. היא מלמדת בתכניות הצעירים ובמכינות של בינ״ה במרכז הארץ. הקימה ומובילה את בית המדרש של המרכז הגאה בתל אביב.

גולן כיהנה כסמנכ״ל ארגון ״שחרית״, מכון חשיבה ועשייה, הפועל ליצירת שותפות חברתית חדשה בין כל חלקי החברה הישראלית למען עיצוב עתיד משותף. בתפקיד זה פיתחה, הקימה וליוותה קבוצות שיח פוליטי בקהילות השונות בחברה, יזמה והובילה כנסים, אירועים ציבוריים וקמפיינים.

במשך כ-18 שנה כיהנה בתפקידים בכירים בכלי תקשורת מרכזיים: עורכת המשנה של התוכנית ״עובדה״ בערוץ 2, ראש מערכת החדשות ב-ynet, סגנית העורך הראשי של האתר, ומקימה ומנהלת שידורי הטלוויזיה בקבוצת ידיעות אחרונות. את דרכה המקצועית בתחום החלה במחלקת החדשות של גלי צה״ל.

היתה מרצה לעיתונות במכללה האקדמית ספיר, וכן פיתחה ולימדה קורס ביסודות העיתונות בתוכנית להכשרת בוגרי תואר ראשון ממוצא אתיופי להשתלבות בעולם התקשורת, בחסות הרשות השנייה. בקיץ 2011 הייתה פעילה במחאה החברתית ושימשה עורכת ראשית של J14, האתר הרשמי של המחאה.

היא בעלת תואר ראשון במדעי החברה והרוח מהאוניברסיטה הפתוחה, בעלת תעודת הוראה, ובעלת תואר שני בהצטיינות במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.

נולדה בירושלים, למדה בבית הספר המסורתי ע״ש פרנקל ובתיכון המסורתי. בוגרת התיכון Charles E. Smith Jewish day School ברוקוויל, מרילנד. כיום חיה ברמת אפעל עם בת זוגה ושלושת ילדיהן.

 

פרסומים של יעל באתר "ליבא"

כתבה על מסע לפולין, מקום הולדת אביה, עם משלחת ״הפורום לדיאלוג" באתר ynet

ראיון על סביה של יעל – שושלת הרבנים של קהילת דמשק, בה נולדה אמה באתר ynet