תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הפרשה והשבוע – יתרו: יש דבר כזה רב שנוסע בשבת

הרב אהרן לייבוביץ לומד מחז"ל שבמעמד הר סיני עם ישראל עמד "כאיש אחד". היום, כשהאחדות חשובה מתמיד, הוא אומר: "כל מנהיג רוחני שרוצה לחזק את הקשר לסיני יכול להיות ראוי לתואר 'רב'"
הרב ליבוביץ עומד בראש הרבנות הישראלית הכוללת את בית המדרש לרבנות ישראלית ורשת הרבנות הישראלית לצדה של הרבה תמר אלעד-אפלבום, ראשת הרשת. הרבנות הישראלית היא שותפות בין מכון הרטמן והמדרשה באורנים, היוצרת ומקדמת רבנות רב מגזרית, רב מגדרית, ורב קולית עבור ישראל של היום. הרב ליבוביץ משמש היום כרב קהילת "ואני תפילה" בשכונת נחלאות בירושלים. בשנת 2012 הוא ייסד את ארגון "השגחה פרטית", שבא לשבור את המונופול של הרבנות הראשית על השגחת כשרות. בשנת 2018

@shalomhartmaninst

האם יש דבר כזה רב שנוסע בשבת? הפרשה והשבוע - "יתרו" #פרשתהשבוע #פרשתשבוע #מכוןהרטמן #הרטמן #יתרו #פרשתיתרו

♬ צליל מקורי - מכון הרטמן

 

האם יש דבר כזה רב חילוני? או רב שנוסע בשבת? לאחרונה הצטרפתי ל"רבנות ישראלית" – תכנית שמסמיכה רבניות, רבות ורבנים, ושואלים אותי: איך רב אורתודוכסי יכול להסמיך רבנים שלא שומרים הלכה כמו בשולחן ערוך?

בפרשת השבוע, פרשת "יתרו" כתוב: "ויחן שם ישראל נגד ההר". ומפרשים "ויחן" – לשון יחיד: כאיש אחד בלב אחד. והנה היום, אתגר האחדות הוא אחד האתגרים הגדולים שלנו.

אני נגד הניכוס של הר סיני, שבת או התואר "רב". אני לא רוצה להיות השוטר של הקב"ה. בעיניי, כל מנהיג רוחני שרוצה לחזק את הקשר לסיני – גם אם השבת שלו שונה משלי – יכול להיות ראוי לתואר "רב".

אז עכשיו, כשהיחד חשוב מתמיד, למה שאשאיר מנהיגים רוחניים אחרים בחוץ?

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics