תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

אבי דבוש בגלי צה"ל: "יחזק אותנו אם נמשיך לקיים את הוויכוחים שקדמו ל-7.10"

עם מעבר קהילתו, חברי קיבוץ נירים, ממלונות באילת לדירות בבאר שבע, התראיין דבוש בתכנית "הולכות בחצות" ואמר שהיה רוצה שכולנו ניקח אחריות על הקלקול, מתוך אמונה שיש בכוחנו לתקן
אבי דבוש נולד וגדל באשקלון למשפחה דתית. למד בישיבה תיכונית והדריך בבני עקיבא. הקים וניהל בית ספר לנערים אוטיסטים בקיבוץ רבדים. כיהן כיו"ר כח לעובדים. בעל תואר ראשון בהצטיינות יתרה במדעי ההתנהגות ותואר שני בסוציולוגיה ארגונית ומנחה קבוצות מוסמך. עמית בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים. ממייסדי מועצת הנגב, התנועה לעתיד הנגב המערבי ותנועת הפריפריות. מתגורר כיום בשדרות ומנהל את רבנים לזכויות אדם. כותב טור בישראל היום ופירסם את הספר "מרד הפריפריות".

11

אבי דבוש התארח במוצאי שבת (2.3.24) בתוכנית "הולכות בחצות" עם נעמה לויץ אפלבאום ושלומית נעים נאור וסיפר על המעבר המרוכז של קהילתו, כ-420 מפונים מקיבוץ נירים – ממלונות באילת למגורים בדירות בבאר שבע.

"רבים בדרום היום יודעים כמה קשה להעביר את כל החיים שלך לחדר של 18 מ"ר," אמר, והביע שמחה מהמעבר לעיר באר שבע דווקא, שמייצרת פתרונות מודולריים לצרכים השונים של חברי הקהילה.

"בניגוד לקהילות אחרות, לא עברנו לבניין מגורים אחד גדול, אלא לדירות פזורות ברחבי העיר."

דבוש סיפר שבניסיון לשמור על הקהילתיות בתוך כל המעברים שעברו עליהם, סיפר דבוש על שיחת הקיבוץ הראשונה שכבר התקיימה אחרי ההתארגנות הראשונית, ועל התכניות לקיים קבלת שבת ומפגש קהילתי ראשון ב-15 במרץ.

"הגיעו לבאר שבע 75 אחוזים מהקהילה, וזה לא מעט. אנחנו מנסים לייצר כאן קהילה בת קיימא," אמר, והוסיף: "אנחנו עדיין בתוך הסיטואציה, הדגיש. "מתנו עודם מוטלים לפנינו, ויש לנו גם שני חטופים."

בניסיון לנסח את החזון שלו לזמן הזה ציטט דבוש את ברל כצנלסון שדיבר "בזכות המבוכה ובגנות הטיח" ואמר – "צריך להסתכל באופן צלול על מה חלקנו במה שקרה. אבל ברוח הר' נחמן, אני רוצה להגיד ש אם קלקלנו, נוכל גם לתקן.

"חשוב לדעת שגם אנחנו קלקלנו," אמר דבוש. "אני לא טוען שאנחנו אשמים במה שקרה בשבעה באוקטובר, אבל אנחנו מכירים את הכוחות שלנו, ואנחנו צריכים להקדיש אותם גם להמשך הוויכוחים שליוו אותנו עד השישה באוקטובר. אנחנו יודעים ממערכות יחסים – כשעושים זאת בדרך מחזקת, ויכוחים כאלה יכולים גם לחזק."

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

עוד בנושא
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics