תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

"זה לא יהודי לחשוב שחיי יהודים שווים יותר"

בעבר האמנו שאפשר לייצר לאומיות נאורה יותר בעזרת חיבורה למסורת היהודית, אבל היום נדמה שישעיהו ליבוביץ צדק: לא רק שהמסורת לא הצליחה להציל את הלאומיות, אלא שהלאומיות השחיתה את המסורת
הרב ד"ר דניאל הרטמן הוא נשיא מכון שלום הרטמן. הרטמן מנחה יחד עם יוסי קליין הלוי את הפודקאסט עטור הפרסים For Heaven’s Sake, המדורג בעקביות כפודקאסט היהדות הפופולרי ביותר בארצות הברית, קנדה, בריטניה, אוסטרליה ודרום אפריקה, ואת הפודקאסט "למען השם" עם דב אלבוים. הוא בנה וייסד תוכניות לימוד מקיפות בתחומי החינוך, ההכשרה וההעשרה לחוקרים, מחנכים, רבנים ומנהיגים דתיים וחילוניים בישראל ובצפון אמריקה. הוא מסאי, בלוגר, ומרצה בעל שם, שעוסק, בין היתר,  בפוליטיקה הישראלית, ביהדות, ובקהילה

11

"כוח משחית מתחיל לחדור למרכז היהדות, וגם לציונות. ללב התרבות והמסורת שלנו," כך אמר הרב ד"ר דניאל הרטמן בראיון לתכנית של רינו צרור היום (27.6.23) בגלי צה"ל.

הרטמן תיאר את הלאומיות כמסוכנת מעצם טבעה, מאחר שהיא יוצרת מעגלים של נאמנות, ולכן מוציאה אנשים החוצה. אבל הוא הוסיף כי תמיד התקיימה תקווה שהחיבור למסורת, הדוגלת בכך שכל אדם נברא בצלם אלוהים, יחלץ את הלאומיות מהסכנות הגלומות בה.

"אבל זה לא מה שקרה," אמר הרטמן. "אנחנו מתקרבים למציאות שבה חיי יהודים שווים כאן יותר מחייהם של מי שאינם יהודים. איך אפשר, בשם היהדות, לחיות כך? זה סותר את מהותה של המסורת, שמתחילה – לא בסיפור היהודי – אלא בבריאת כל בני האדם בצלם אלוהים."

מוזמנים ומוזמנות להאזין לראיון המלא כאן.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics