תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

מהי משמעות החיים? פרק 1

מתי ולמה נולדה באדם שאלת משמעות החיים, ואיך היא קשורה לאופן שבו אנו מארגנים את חיינו? אלכס צייטלין מקדיש סדרה חדשה ב"באים אל הפרופסורים" לשיחה פילוסופית מתמשכת עם פרופ' אבי שגיא
אבי שגיא, אלכס צייטלין
פרופ' אבי שגיא הוא עמית מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן. הוא מלמד במחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת בר אילן, שבה ייסד וניהל שנים ארוכות את התוכנית ללימודי פרשנות ותרבות. תוכנית זו היוותה חידוש ופריצת דרך בתחום הלימודים הבין-תחומיים בארץ ובעולם. הוא עורך את סדרת הספרים "פרשנות ותרבות" ומכהן כעורך של כתב העת תרבות דמוקרטית (עם חנן מנדל וידידיה שטרן). הוא אחד מארבעת מנסחי מסמך רוח צה"ל וחבר אקדמי בוועדות הפטור מטעמי מצפון.

אלכס צייטלין

11

"למה אנחנו חיים" – האם זו אכן שאלה שאנחנו חייבים לשאול את עצמנו? האם תמיד שאלנו אותה? הייתכן שהיא היתה נוכחת תמיד בכל הדרכים שבהן אירגנו בני אדם את חייהם?

פרופ' אבי שגיא סבור שמאחר שהאדם הוא יצור שחושב על חייו כל הזמן, הרי ששאלת משמעות החיים היא חלק מכל בחירה שאנשים עושים: היא קשורה לאופן שבו נוצרו תרבויות, דתות, התא המשפחתי – ואפילו תא השירותים בכל בית…

אבל האם יש תשובה לשאלה הזו? ואיך נוגעת השאלה עצמה ליכולת של האדם לאהוב או לדחף שלו ליצור אמנות? האם אנחנו שואלים אותה כבני-בית בעולם, או דווקא מתוך תחושת ניכור מהעולם? ומה הקשר בין השאלה הזו לבין התפתחות האינדיווידואליזם?

מוזמנים ומוזמנות לצפות בפרק הראשון בסדרת שיחות בין אלכס צייטלין לבין פרופ' אבי שגיא, אשר תוקדש לשאלת משמעות החיים.

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics