/ תוכנית בארי

חודש שמיטה: תוכנית לימודים בתיכון משלב דרור

יפית גולד, מור גל

יפית גולד

מור גל

מטרות החודש:

  • הכרות עם מקורות שונים של השמיטה
  • דיאלוג לאור הערכים השונים של השמיטה: שוויון, דאגה לאחר, שמיטה מול רכושנות, חיבור לאדמה (איכות הסביבה, חקלאות)
  • חיבור תוכן לחוויה

רציונל חינוכי:

מרבית תלמידי בית הספר לא מחוברים לערכי השמיטה ולאפשרויות שהשמיטה מביאה איתה. כמו כן, החיבור לחקלאות ולטבע הוא חיבור משני ולעיתים כלל לא קיים בעולם של היום. לכן בנינו חודש שלם בנושא שמיטה. החודש הוא אינטנסיבי ומרכז תוכן ופעילויות כדי ליצור שיח ממוקד ומשמעותי על תכני השמיטה. המטרה היא להאיר את השמיטה באופנים שונים ודרך מגוון פעילויות הקשורות לעולם השמיטה ולערכיה. בנוסף, אחת המטרות המשמעותיות של חודש זה הוא להדגיש את החיבור של ערכי השמיטה לחיים המודרניים ולהמחיש כיצד היא יכולה להיות חלק מחיינו.

כל שבוע במהלך החודש עוסק בערך אחר של שנת השמיטה. השבוע מורכב משיח על התוכן של אותו השבוע דרך שיעורי חינוך ומקצועות אחרים רלוונטיים וחוויה של מפגש או התנסות. בכל שבוע מוצגת גם דילמה ערכית הקשורה לנושא.

למערך השיעור המלא לחצו כאן

על היוזמות

מור גל ויפית גולד הן מורות בתיכון משלב דרור בצור הדסה. מור היא רכזת חברתית ויפית היא רכזת החינוך המשלב. תיכון דרור הוא תיכון משלב דתי חילוני ששם כערך מוביל את העיסוק בעולם היהודי, בכתובים ובלוח השנה העברי. ביחד, הן מובילות את החינוך החברתי המשלב ובונות תוכנית שנתית ששמה את ערכי בית הספר, והערכים היהודיים-ישראלים בתוכה.

יפית בוגרת התוכנית למנהיגות הלכתית של מדרשת לינדנבאום, עמיתה במכון בליקלה לשיח בין דתי. מור אמנית פלסטית ומורה לאמנות שעשתה תפקידים רבים בחינוך החברתי הבלתי פורמלי.

עוד בנושא
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics