תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

אות אבירות הוענק לד"ר כוכב אלקיים לוי: "מתוך העפר הזה נקום"

האות מטעם מרכז פרס לשלום הוענק השנה לנוכח אירועי שבעה באוקטובר, והוקדש כולו "לגבורה, ליוזמה, לנחישות, ולמנהיגות הנשית שאליה נחשפנו"
ד״ר כוכב אלקיים לוי מתמחה במשפט בינלאומי, מגדר והגנה על זכויות אדם. בעלת תואר ראשון במשפטים ומדעי המדינה בהצטיינות יתרה מאונ׳ בר אילן ותואר שני (בהצטיינות) ושלישי מאוניברסיטת פנסילבניה בארה״ב . ד״ר אלקיים לוי היא מייסדת וראשת מכון דבורה שעוסק בחקר העתיד (UPenn). מחקרה פורץ הדרך עוסק בשוויון טרנספורמטיבי ופיתוח בר קיימא, כמו גם בקשר בין דת ומדינה וזכויות נשים. במהלך לימודיה בארה״ב זכתה בשורה של פרסים על עשייתה לקידום זכויות נשים וילדים ועל מחקריה

אות אבירת מרכז פרס לשלום וחדשנות הוענק לעמיתת מחקר מכון הרטמן, ד"ר כוכב אלקיים לוי, שייסדה ועומדת בראש הנציבות האזרחית לחקר ותיעוד פשעי חמאס נגד נשים וילדים בשבעה באוקטובר.

בטקס נאמר על אלקיים-לוי כי היא ונשות הנציבות "הצליחו באמצעות מחקרן המעמיק להילחם בהכחשת הפשעים בעולם, ולהביא את העדויות הקשות לממשל האמריקאי, לאו"ם ולגורמים בכירים נוספים בזירה הבינלאומית."

אות האבירות הוקדש השנה "לגבורה, ליוזמה, לנחישות, ולמנהיגות הנשית מאז שבעה באוקטובר 2023 – בחזית, בעורף, ובכל חלקיה המגוונים של החברה הישראלית".

במעמד קבלת הפרס אמרה אלקיים-לוי: "מהרגע הראשון התמודדתי אל מול הכחשה גלובלית, בלתי נתפסת, אבל אני מבינה היום שזו זכות לתת קול לקורבנות ולמי שקולן נדם, וזו זכות לתעד היסטורית את מה שקרה. כי צדק וריפוי מתחילים בהכרה ובאמונה בנשים.

"זו שליחות שדרושת הרבה אומץ, ואני גאה בכל מי שנמצאות סביבי ועושות עבודת קודש בתיעוד מה שקרה, אל מול המון גופים בינלאומיים. אני רוצה לומר לקורבנות ולכל מי ששרדו: אנחנו איתכם, אנחנו יודעות. אנחנו מאמינות. ולכל אלה שקולן נדם – אנחנו לא נשתוק."

היא הוסיפה: "ההיסטוריה של נשים רצופה הכחשה, אבל פה נפתח מימד חדש של הכחשה מצד גופים שכל תפקידם להגן על נשים וילדים. אז אנחנו כאן, להמשיך את המאבק הזה."

אלקיים לוי הודתה למרכז פרס לשלום, וגם למשפחתה שלה, ואמרה: "נדרש כפר שלם כדי להצליח במשימה הזאת. אנחנו לא נוותר על העתיד. מתוך העפר הזה נקום. העתיד שזור בכאב ובתקווה, נטוע בהיסטוריה כואבת – לצד אמונה בטוב. ולמרות הקושי חשוב שנזרוק עוגן אל העתיד ונראה בעיני רוחנו חברת מופת משגשגת ושוויונית. אני מאמינה שהשורשים שלנו רק יכו חזק יותר. הגבורה והמנהיגות שראינו פה היום תהיה מופת לחברה העתידית בישראל ולפרק הבא שלה.

"לדורות הבאים  – לצעירות כאן בקהל וגם לילדיי שלי אני רוצה להגיד שאבירות מתחילה בתעוזה, באמונה באמת פנימית חזקה וביצירתיות מחשבתית. העזו. האמינו.

"עם ישראל חי."

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics