תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

כלת פרס ישראל – חוקרת מכון הרטמן ד"ר כוכב אלקיים לוי

מחברת הדו"ח שחשף את פשעי חמאס בעולם, אשר פעלה להביא להכרה בפשעי חמאס נגד האנושות, אמרה בראיון לרשת ב': "חשוב להוקיר את העשייה האזרחית. בשביל זה צריך אלפי פרסים - ולא אחד"

11

שר החינוך יואב קיש הודיע אתמול, (יום רביעי, 20.3.2024) כי פרס ישראל בתחום הערבות ההדדית יוענק השנה לחוקרת מכון הרטמן, ד"ר כוכב אלקיים-לוי ולמנהל המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, על פועלם מאז הטבח ב-7 באוקטובר.

הפרס יוענק לאלקיים-לוי "על פועלה להעלאת המודעות לאלימות מגדרית ונפשעת של חמאס כלפי נשים ב-7 באוקטובר, ועל תרומתה למאבק ההסברתי על צדקת דרכנו."

ד"ר אלקיים לוי חיברה את הדו"ח שחשף בפני העולם את העדויות על פשעי המין שביצעו מחבלי חמאס בשבעה באוקטובר, ופועלת מאז לתדרוך ראשי מדינות ובכירים ברחבי העולם, ולהוכחת פשעי חמאס לנוכח הכחשות בלתי פוסקות של עצם קיומם.

ד"ר כוכב אלקיים לוי. צילום: מרטין חמי
ד"ר כוכב אלקיים לוי. צילום: מרטין חמי

"בימים הראשונים ראינו שהקהילה הבינלאומית והגופים הממוסדים לזכויות אדם באו"ם לא מגיבים. לא לזה שיש לנו חטופים וחטופות שנלקחו באכזריות, וגם לא לפשעים שראינו במו עינינו," אמרה אחרי פרסום דבר זכייתה בראיון לתכנית "הבוקר הזה" ברשת ב'.

היא סיפרה על תדהמתה ממה שהגדירה כ"דינמיקה חדשה ומסוכנת" שמתעלמת מישראל ומבודדת אותה.

מלאכת איסוף העדויות למעשה נכפתה על העושים במלאכה, אמרה, והוסיפה שהיא חשה כעס "כי לאור השתיקה וההכחשה הזאת נאלצתי ונאלצנו להיות חשופים לסרטונים קשים מנשוא, ותמונות קשות מנשוא."

על עבודתה בבאיסוף העדויות לצורך הקמת ארכיון שיתעד את המעשים לדורות הבאים אמרה: "זה מורכב וקשה, ובמיוחד לאור ההכחשה, שנמשכת עדיין, ומחייבת אותנו להוכיח באותו ובמופתים את מה שחמאס תיעדו בעצמם."

אלקיים לוי הביעה תמיכה בהחלטה של שר החינוך לקיים את פרס ישראל בסופו של דבר כמדי שנה, ואמרה: "אני חושבת שחשוב להוקיר את העשייה האזרחית. צריך בטח אלפי פרסים בשביל זה, ולא פרס אחד."

עוד בנושא
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics