תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

הפרדה מגדרית במעיינות: "זה לא נועד להגן על חרדים, אלא לקטב את החברה הישראלית"

בראיון לכאן 11 אמרה ד"ר יופי תירוש שתכנית ההפרדה המגדרית במעיינות תפגע קודם כל בנשים החרדיות, שמעתה לא יוכלו לצאת לטבע בכל עת, ולא יוכלו לעשות זאת בחיק משפחתן אף פעם
ד״ר יופי תירוש היא עמיתת מחקר במרכז קוגוד לחקר המחשבה היהודית ולהגות עכשווית במכון שלום הרטמן, חברת סגל בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, והדיקן היוצאת של בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר. תירוש היא בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית. היא התמחתה בלשכתו של השופט המנוח מישאל חשין בבית המשפט העליון, וכתבה דוקטורט באוניברסיטת מישיגן באן ארבור. שימשה כמרצה או כחוקרת אורחת במוסדות מובילים בעולם, ובהם אוניברסיטת ניו יורק, ג׳ורג׳טאון, קווינס בקנדה והומבולדט בגרמניה. מחקריה עוסקים

11

השרה עידית סילמן הודיעה השבוע כי החל מהשבוע הבא תתאפשר רחצה בהפרדה מגדרית בחלק מהמעיינות בישראל. בשלב ראשון, הפיילוט של השרה אמור לפעול רק מעבר לשעות הפעילות הרגילות.

ד"ר יופי תירוש התראיינה לתכנית "עצם העניין" של סולימאן מסוודה בכאן 11, ואמרה ש"הנחת המוצא של הדיון שגויה. בציבור הדתי והחרדי הלכו למעיינות בחברת בני משפחה – אבות ובנות, אמהות ובנים – במשך 75 שנה. חברותיי בציבור החרדי רואות בכך הקצנה שהמנהיגים שלהם עושים, מתוך כוונה לקחת את החברה החרדית למקום שבאופן פרדוכסלי יגביל אותן: כי מעתה יהיו הנשים מוגבלות לפעמיים בשבוע של ההפרדה, והן גם יהיו מנועות מלצאת לבילויים בטבע בחיק המשפחה כולה."

תירוש הוסיפה שיש כאן סתירה לרעיון העומד בבסיס החברה הישראלית: שכולם שווים, ועל כן לכל אדם יש רשות להיות בכל מקום בלי קשר למין שלו.

"עלינו להתבסס על הניסיון שלנו במדינת ישראל, ולהבין שמה שמתחיל באריזה של 'קטן וזמני וסימטרי', מהר מאוד הולך לפגוע בכולנו. זה כתוב בהסכמים הקואליציוניים: הכוונה היא להפוך את ההפרדה המגדרית בישראל לנורמלית וחוקית בכל מרחב.

"גם מהחרדים אני שומעת שזה לא משהו שישרת אותם. זה מגיע מהמנהיגים שלהם, שרוצים לשמור אותם קצר, להקצין אותם, וגם להגדיל את הקיטוב בחברה הישראלית, ולגרום לחילונים לשנוא יותר את החרדים ולכעוס עליהם יותר."

מוזמנים ומוזמנות לצפות בראיון המלא כאן.

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

עוד בנושא
הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics