/ מיזם התנ"ך

"סרט-הדיברות"

הסדנה ליצירת תסריטים בהשראת התנ"ך

תנ"ך תנ"ך איתך איתך, כמו ספר תורה,
מפרשת בראשית ועד וזאת הברכה
ובחזרה אנחנו מתגלגלים יחדיו
וכל שנה אהבתנו מתחדשת…
(יהודה עמיחי)

בכל שנותיו של העם היהודי היה התנ"ך כר לפרשנות וליצירה מסוגים שונים. שרשרת הפרשנות נמשכת והולכת ממדרשי חז"ל דרך הפיוט, הגות ימי הביניים, ועד לספרות בת-זמננו. השיחה עם המקרא היא ממקורות היצירה המשמעותיים ביותר בתרבות הישראלית והיא הובילה לכמה מפסגותיה.
מבחינה זהותית יצירת והוספת פרשנות למקרא מייצרת ומבססת את תחושת הזיקה האישית לתנ"ך ואת תחושת השייכות אליו. זירה שהיא אחת המטרות המובהקות של למידת מקרא בבית הספר הממלכתי ושל מיזם התנ"ך.
משום-כך אנו רוצים לקדם ולעודד את היצירה בקרב תלמידינו. ושמחים להזמין אתכם להצטרף לתכנית אומן חדשה של בוגרי מיזם התנ"ך 'סרט-הדיברות'.
את התכנית יוביל יובל פרידמן – מתסריטאי 'היהודים באים', בעבודה משותפת עם צוות המיזם. בתכנית יתנסו ויקבלו המורים כלים בכתיבת תסריט כפרשנות לסיפור מקראי בשלב שני יובילו מורים אלה את תלמידיהם להתנסות בכתיבת תסריטים מקראיים בעצמם. תלמידים שכתבו עבודות נבחרות יוזמנו לסמינר כתיבה בהובלת יובל פרידמן בה יעבדו את התסריטים ולאחריו יתקיים ערב הקראה של התסריטים והקרנה של תסריטים נבחרים שיעובדו ויצולמו.
זוהי תכנית חדשה ומלהיבה אך מספר המקומות מוגבל ולכן אנו מבקשים שרק מי שיכול ומחויב להשלים את תהליך הכתיבה עם תלמידיו ירשם לתכנית.
שלבי התכנית:

  • עד ה-28/1 הרשמה והגשת מועמדות
  • סדנת כתיבה למורים עם יובל פרידמן 8/2
  • מועד אחרון להגשת מועמדות של תסריטי תלמידים 20/4
  • סדנת כתיבה לתלמידים עם יובל פרידמן 6/6
  • ערב הקראה והקרנה חגיגי בפתיחת שנה"ל תשפ"ה

לפרטים ולהרשמה

עוד בנושא
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics