/ המרכז ליהדות ומדינה

הפתרון למחלוקות בנושא יהדות ומדינה – העברת סמכויות לשלטון המקומי

כנס "על דעת המקום: דת ועיר 2024" הציע כלים מעשיים לנבחרי ציבור וראשי מועצות, חדשים וותיקים, שדנו בשאלות שעולות מהשטח, וחיפשו פתרונות לשימור מרקם חיים מכבד בערים עם קהילות מגוונות
צילום: דנה בר סימן טוב
צילום: דנה בר סימן טוב

ב- 20.3.24, ערך המרכז ליהדות ומדינה את כנס "על דעת המקום: דת ועיר 2024" שנועד לחזק את נבחרי הציבור המקומים, ובהם כאלה שרק עכשיו נכנסים לתפקידם.

הכנס נערך בדיוק בשבוע שבו ירד ברגע האחרון מסדר היום 'חוק הרבנים', שאמור היה להחליש את הרשויות המקומיות ולמנות רבנים בניגוד לרצון הציבור שבחר את נציגיו בבחירות המקומיות.

 

ראש עיריית בית שמש היוצאת, עליזה בלוך. צילום: דנה בר סימן טוב
ראש עיריית בית שמש היוצאת, עליזה בלוך. צילום: דנה בר סימן טוב

בכנס הוצעו לחברי המועצות המקומיות כלים מעשיים שבאמצעותם ניתן לפתור סוגיות נפיצות בנושאים של דת ועיר, בדרך שתשמור על מרקם החיים המכבד בעיר ובאופן שיבטא את הייחודיות של כל קהילה וקהילה במארג החיים העירוני.

חברי המועצות דנו בשולחנות עבודה בשאלות שעולות מהשטח – מהשכונות ומקהילות- בנוגע לשבת במרחב הציבורי, ולשאלה באיזה אופן אפשר לספק שירותי דת למגוון קהילות וזרמים, למנות רב עיר ולקדם הכרה על ידי הרשות המקומית בסוגים שונים של זוגיות.

שלושת מדריכי המדיניות המיועדים לנבחרי ציבור מקומיים הושקו בכנס: "שבת מקומית", "זוגיות ברשות" (נישואין וזוגיות ברמה המקומית), "דת בעיר" (שירותי דת ורבנות מקומיים).

 

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

עוד בנושא

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics