/ תוכנית בארי

חטיבת הביניים

קסם הסידור

מבחר פרקי תפילה מרכזיים בתרבות ישראל
ספרי הלימוד של בארי מותאמים לתוכנית הלימודים בתחום תרבות יהודית-ישראלית ומשלבים מקורות יהודיים קלאסיים עם יצירות עבריות מודרניות. בספרי הלימוד שלנו תמצאו פסיפס מרתק של תרבות יהודית-ישראלית דינמית ורלוונטית לחיים עכשוויים. ספרי הלימוד מיועדים לכיתות ז'-י"ב ומאושרים ע"י משרד החינוך.

הספר קסם הסידור מיועד לתלמידי חטיבת הביניים בבתי הספר הממלכתיים.

קסם הסידור

כתיבה:
מישאל ציון
ענבל יגר

הוצאה לאור:
תוכנית בארי, מכון שלום הרטמן

שנת הוצאה:
תשס"ט, 2009

 

 

הספר קיבל את אישור משרד החינוך.

להורדת מדריך למורה – לחצו כאן.

לרכישה:
לוני כהן הוצאה-לאור, טלפון: 03-9518418, [email protected]

לרכישת עותקים דיגיטליים:
קלאסוס (Classoos)

☎ לפרטים ומידע:
יוחאי עדן, ‎050-6593161‏, [email protected]


על הספר

קסם הסידור הוא הספר השני בסדרת קס"ם (קריאה בספרות מופת), סדרת ספרים שפותחה במסגרת תוכנית בארי במכון הרטמן ומתמקדת בכמה מהחיבורים המרכזיים בתרבות ישראל.

כל אחד מספרי הסדרה עוסק בספר מרכזי אחר מן הספרות היהודית ומכוון לשכבת גיל שונה. קסם הסידור, שנכנס השנה להוראה מסודרת בבתי ספר שונים ברחבי הארץ, מיועד לתלמידי כיתות ז'. קדם לו קסם המשנה, הנלמד בכיתות ח'.

לסדרת קס"ם תפקיד מהותי בהוראת תרבות ישראל ובהטמעת התפיסה שמציע מונח זה (ושבחינה נרחבת שלו מוצגת במדור מילים אחרות באיגרת זו). סדרה זו נועדה להשלים את החסר בתוכניות הבין-תחומיות שתכליתן יצירת דיאלוג בין התלמיד למקורות שונים בתרבות ישראל, המציעות לו התוודעות עשירה, אך רוחבית, עם פניה המגוונים של היצירה היהודית. ייחודם של ספרי קס"ם, הנלמדים במקביל לתוכניות הבין-תחומיות הללו, הוא בכך שהם מעניקים לתלמיד היכרות יסודית עם רבדיה השונים של יצירה אחת מדי שנה.

לימוד הסידור, ספר שצביונו הדתי מובהק ביותר, מציב בפני מערכת החינוך הממלכתית אתגר מורכב במיוחד. קסם הסידור מציע לפיכך, לצד העיסוק הטקסטואלי בפרקי התפילה, במשמעותם ובלשונם, גם דיונים ביקורתיים ברעיונות ובערכים העולים מהם ומאפשר בכך לתלמידים לימוד בוחן ומעמיק של הנושאים שבליבן של תפילות אלה.

 

עוד בנושא

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics