/ מדרשיית הרטמן לבנות

תלמידות מדרשיית הרטמן לבנות נפגשו עם אסטרונאוטית בשירות נאס"א

בעקבות העפלתן לחצי הגמר באולימפיאדת החלל נפגשו תלמידות מדרשיית הרטמן לבנות בירושלים עם האסטרונאוטית האמריקאית ד"ר קייט רובינס
קייט רובינס. צילום: Josh Valcarcel/NASA
קייט רובינס. צילום: Josh Valcarcel/NASA

מדרשיית הרטמן לבנות אירחה ביום חמישי ה-16 ביוני את האסטרונאוטית האמריקאית קייטלין רובינס בעקבות העפלתן של התלמידות לשלב חצי הגמר באולימפיאדת החלל.

רובינס הגיעה לארץ כאורחת של סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, לקראת גמר אולימפיאדת החלל ע"ש רמון, המתקיימת זו השנה השמינית. 500 בתי-ספר וכ-10,000 תלמידים מכל רחבי הארץ לקחו חלק השנה בתחרות, בהם נבחרת התלמידות בכיתות ח' וט' של המדרשייה. המפגש עם רובינס כלל הרצאה, שאלות ותשובות, ובסיומה הוצג בפניה ובפני בכירי תעשיית החלל הפרויקט השנתי של התלמידות שהשתתפו השנה מטעם בית הספר באולימפיאדת החלל.

סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, פועלת להנגיש את תחום החלל לצעירים ולקהל הרחב, מתוך מטרה להגדיל את סך הנחשפים לתחום ולעודדם לקחת חלק בתחום הטכנולוגיה והמדע בכלל והחלל בפרט בעתיד.

על מנת להעפיל לשלב חצי הגמר, נדרשו התלמידות לענות על חידונים מקוונים וחידות מורכבות, לקיים פעילות בקהילה, לפעול יחד בקבוצה, לבצע התנסויות בכיתה ולבנות דגם על פי קריטריונים קפדניים תוך למידה מעמיקה. בשלב הראשון של התחרות, נבחרת המדרשייה קראה מאמרים וענתה על חידון וירטואלי בנושא החלל, בין היתר בנושא ה"חלל חדש" המתמקד במעבר ליזמות פרטית בחלל. בשלב השני, העבירו האקטון בנושא יזמות חלל לבנות כיתה ז' בבית הספר. לבסוף, בשלב השלישי, התלמידות ביצעו מחקר ניסויי בנושא נביטת חומוס, בהשארת הניסוי שביצע בחלל האסטרונאט הישראלי איתן סטיבה.

ההשתתפות בתוכנית אולימפיאדת החלל מקנה לתלמידים מיומנויות רבות כולל: חקר מדעי, אסטרטגיות למידה, היכרות עם תעשיית החלל, התמודדות עם אתגרי ניהול עבודת צוות וזמן, פעילות קהילתית, פתרון קונפליקטים, מיומנות הטיעון, גמישות, הסתגלות, פרזנטציה, שפות, אחריות והתמדה.

ד"ר קייטלין רובינס היא מיקרוביולוגית ואסטרונאוטית פעילה של נאס"א, אשר טסה לחלל בשתי משימות שונות, ובסך הכל שהתה בחלל מעל 300 ימים בהם ביצעה שלל ניסויים ומחקרים בתחומי התמחותה ובתחומים נוספים. רובינס נבחרה כחלק מנבחרת האסטרונאוטים של תכנית ארטמיס – התכנית של נאס"א להנחית אסטרונאוטים על הירק, כחלק מהמאמצים להגיע בעתיד הלא רחוק למאדים.

מחשבה יהודית מרתקת אותך? דואג לעתידה היהודי-דמוקרטי של ישראל? מתעניינת ביהדות שרלוונטית עבורך?

מלאו את פרטיכם וקבלו את הניוזלטר שלנו

עוד בנושא
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics