תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

איך לנהל שיח מכבד? – קישורים להעמקה

צילום: Elissa Garcia, מתוך unsplash
צילום: Elissa Garcia, מתוך unsplash

על שוני, סבלנות וכבוד – מערך שיעור של המטה לחינוך אזרחי ולחיים משותפים במשרד החינוך. המערך עוסק בדרכים לקידום התנהגות סבלנית ומכבדת, ומדגיש את חשיבות הדיאלוג, השותפות והסולידריות בין קבוצות שונות בחברה.

מערך נוסף של המטה לחינוך אזרחי ולחיים משותפים בנושא סובלנות, עוסק בסטריאוטיפים ובדעות קדומות, ובמאבק בהם באמצעות גילויי אמפטיה.

סקר כיתתי: האם הכיתה שלנו סובלנית? – קישור לסקר בגוגל פורס (עם אפשרות עריכה והתאמה לכיתתכם). יכול לשמש כמצע לדיון כיתתי ופתיחה לפעילות בנושא סבלנות.

תרגיל בסובלנות בנושא היחס לחרדים – הצעה לשלוש פעילויות אינטראקטיביות בנושא סובלנות ל'אחר' החרדי. מבוסס על עיון בקריקטורות, התבטאויות רווחות בעיתונות ובציבור, וביקור באתר אינטרנט של חרדים. מתוך פורטל עובדי הוראה במרחב הפדגוגי האינטרנטי של משרד החינוך.

סרטון על סובלנות ופלורליזם– מערך שיעור מתאים לחט"ב. מבוסס על סרטון "שוונוג: פלורליזם וסבלנות" (9 הדקות הראשונות של הסרטון) – תמר אלמוג משוחחת עם בני נוער על סובלנות ופלורליזם. כמה ומה הם מוכנים להקריב למען הערכים הללו? האם יש גבול לסובלנות ופלורליזם? האם סובלנות מחייבת גם כאשר האחר לא סובלן כמוך? כיצד  יש להגיב להתנהגות שמעכבת את הסובלנות?

'בוא נדבר דוגרי'- סרטון על גזענות וסובלנות בנושא יחסי יהודים וערבים בישראל. מצע מצוין לדיון ופעילות בנושא.

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics