/ בית המדרש לרבנות ישראלית

עליזה

מוס

עמיתה בבית המדרש לרבנות ישראלית

עליזה מוס רבינוביץ היא עמיתה בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון שלום הרטמן והמדרשה באורנים.

מוס אשת חינוך יהודי חוויתי, עסוקה בנקודות החיבור בין עולמות התוכן של היהדות לבין עולמות היצירה והאמנות. היא יזמית חינוכית סדרתית במשך 25 שנה האחרונות, ויוצרת הזדמנויות לימוד יהודי חוויתי עבור מבוגרים (ובני נוער) במסגרות שונות. היא יצרה והנחתה את תכנית "זר מצוות" לבנות מצוה והוריהן, ומייסדת שותפה של ארגון "קול האות" בירושלים. בעשור האחרון היא מנהלת את הארגון המפעיל סדנאות חינוכיות, תכניות רזידנסי ולימוד לאמנים, השתלמויות למורים ומנהלים, ומארח תערוכות מקור ואירועים לקהל הרחב בגלריה יפיפיה בחוצות היוצר בירושלים. כמו כן, היא מנהלת את תכנית הדגל לפיתוח מקצועי למורים בבתי ספר יהודים בארצות הברית: Teacher Institute for the Arts.

מוס משמשת גם כיועצת חינוך יהודי ומנחה בארגונים שונים, ביניהם M², המכון לחינוך יהודי חוויתי, ותכנית העמיתים של קרן שוסטרמן. היא למדה יהדות במדרשה בבר אילן, במכון לתלמוד עיוני במתן בירושלים, ולתואר שני בתלמוד, הלכה וקהילה במכון שכטר.

עליזה מוס פעילה מאד ומשמשת כמנהיגה רוחנית בקהילת ידידיה בירושלים. היא גבאית, חברה בועדת מנהג והלכה, ופעילה בהובלת הקהילה בתחומים של תורה, עבודת ה' וגמילות חסדים.

במקור מקליפורניה, עליזה עלתה לארץ עם משפחתה בתור ילדה וזהותה מורכבת משתי ארצות מולדתה. היא חיה ופועלת בירושלים עם בן-זוגה ושותפה לחיים, דב. אמא להלל, יאיר, ידידיה, שיר ונעם.

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics