/ מרכז קוגוד

אלן

אבי

עמית מחקר במרכז קוגוד

אלן אבי הוא עמית מחקר במכון שלום הרטמן. הוא עוסק ביחסי ישראל בתפוצות, תקשורת ישראלית ופלסטינית, מדיה יהודית ברחבי העולם ואתיקה תקשורתית. בעבר היה מנהל אינטרנט ומדיה במכון ובמסגרת תפקידו יצר תכנים, כתבות וידאו וערך את אתר הארגון.

אבי הצטרף למכון הרטמן ב-2008, לאחר 30 שנה כעיתונאי בארה"ב ובישראל. לפני שהצטרף למכון, הקים את אתר ynet news מקבוצת ידיעות אחרונות. קודם לכן היה סגן נשיא בכיר בג'רוזלם פוסט ועורך ראשי של .JPost.com

הוא חבר צוות בחוג לעיתונות ב-National University שבסן דייגו, שם הוא מלמד אתיקה בעידן המדיה החדשה, דיווח בינלאומי וכתיבה. כמו כן הרצה בפני קהלים אקדמיים, עסקיים וקהילתיים בישראל, באירופה ובארצות הברית.

בנוסף, הוא מרצה לאתיקה בתוכנית המנהיגים הצעירים של YALA, בית הספר לעיתונאות האזרח במזרח התיכון ובצפון אפריקה, המכשיר צעירים להיות עיתונאים אזרחיים.

לאבי תואר שני בעיתונות מאוניברסיטת אורגון. בשנת 2013 ערך אלן את המחקר הראשון אי-פעם על עיתונאים העובדים במדיה יהודית. הדו"ח שהתקבל, “Reporting Jewish: Do Journalists Have the Tools to Succeed, הוצג בנאום המרכזי בכנס השנתי של איגוד העיתונות היהודית האמריקאית ב-2013. מאמר שכתב, בהתבסס על הדו"ח “Jewish Media Journalists Prefer their Own Judgment to Ethical Codes” פורסם בכתב העת "מגזין אתי מדיה."

ב-2018 פרסם מחקר המשך, A World in Flux: Jewish Journalism Struggles to Survive”", על עיתונאים יהודים בעולם, ואשר פורסם ב-Times of Israel.

בין השנים 2014–2015 עמד בראש פרויקט האתיקה של מכון הרטמן ואיגוד העיתונות היהודית האמריקאית, אשר עדכן את קוד האתיקה של,AJPA  כך שישקף ערכים יהודיים. כמו כן היה חבר צוות באיגוד החדשות המקוון "Build Your Own" – פרויקט קוד אתי, שהושק בסתיו 2015.

בשנת 2003 כתב אלן את  Journey of Hope: The Story of Ilan Ramon, Israel’s First Astronaut.

יליד ברוקלין, ניו יורק, וכיום מתגורר בירושלים עם אשתו וילדיו.

חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics