/ בית ספר הרטמן לבנים

קשישי – חלוקת סלי מזון לקשישים בירושלים

קשישי הוא פרויקט שמטרתו לספק ארוחות שבת חמות לאוכלוסיה מבוגרת בירושלים. מדובר באותם אנשים שאין ביכולתם לבשל, או שאין להם סיוע חיצוני שמישהו יבשל עבורם.

הפרויקט הוקם לפני חמש שנים על ידי תלמיד שהיה אז בכיתה י״א, שגייס סביבו צוות מגוון שכלל תלמידים מבית הספר, מורים, ופעילים בקהילה בשכנות קטמונים. כדי לממש את הגעתו של אוכל חם לקשישים נוצרה שותפות עם בוגר בית הספר שמנהל את רשת ׳סושי רחביה׳. בסניפי הרשת מכינים את ערכות המזון החם, על-בסיס תרומות כספיות מהקהילה.

תלמידי התיכון מגיעים לאסוף את המזון ומפעילים מערך שהם עצמם יצרו של נהגים מתנדבים שיחדיו עוברים בקו קבוע של בתים ומחלקים את האוכל. כיום, הפרויקט מובל על-ידי תלמידי בית הספר, אך שותפים בו בני נוער רבים מתיכונים נוספים בעיר, כמו גם חברים בתנועות נוער ועוד.

במרכז הפרויקט, כיום, יותר מאי-פעם, עומד הקשר האישי בין בני הנוער לקשישים. ימי שישי בצהריים של החברה הללו סובבים סביב הביקור אצל הקשיש או הקשישה, והמפגשים החברתיים שסביב התרחשות זו. כמו-כן, ישנה התרחשות חברתית משמעותית בין בני הנוער עצמם סביב פעילות זו.

לאור העובדה שהחלוקה מתרחשת בפומבי, מידי שבוע, ניגשים אזרחים לבני הנוער, מביעים התעניינות בפרויקט, מבקשים לתרום, או מבקשים לדווח על קשיש שזקוק גם הוא לאוכל חם לשבת. הפרויקט מתקיים בזכות שיתוף הפעולה עם המנהל הקהילתי דרום ולשכת הרווחה באזור.

 

 

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics