תמכו בנו

/
EN
הצטרפו לניוזלטר שלנו

"למען השם" – הסכת חדש מבית מכון הרטמן עם הרב ד"ר דניאל הרטמן ודב אלבוים

הרטמן ואלבוים, קבליסט ופילוסוף, מאמין ולא מאמין, שניהם על הספקטרום שבין דתי וחילוני, בשיחה על מה שקורה כאן ועכשיו מזווית יהודית-ישראלית. הפרק הראשון מוקדש לשאלות שחייבים לשאול כשנכנסים לעזה
דב אלבוים הוא עמית מחקר במכון שלום הרטמן. אלבוים הוא סופר ועורך, חוקר יהדות בתחומים: מקרא, קבלה וחסידות. ממייסדי ה"ישיבות החילוניות" בישראל והיוזם והעורך הראשי של "תלמוד ישראלי על מגילת העצמאות". אלבוים הוא בוגר התכנית הבין-תחומית באוניברסיטת תל-אביב, והתמחותו האקדמית היא בפילוסופיה, בקבלה ובחסידות. הוא הוסמך לרבנות ישראלית מטעם בית המדרש לרבנות ישראלית של מכון הרטמן והמדרשה באורנים. אלבוים ערך והנחה במשך שנים ארוכות את תוכניות הטלויזיה " חוצה ישראל", "מקבלים שבת" ו"בין השמשות" ששודרו

דניאל הרטמן

להאזנה בספוטיפיי:להאזנה באפל:

את הפרק הראשון בהסכת פתחו הרב ד"ר דניאל הרטמן ודב אלבוים בהתבוננות בשם שבחרו להסכת שלהם.

"בשבילי," אמר הרטמן, "'למען השם' זו זעקה שיש בה ביקורת. זעקה להתגברות על הביניניות. זעקה ששואלת: מה עוד?! אולי יש בביטוי הזה גם משהו שמחובר איכשהו לחילול השם."

דב אלבוים הזכיר את המהפכנות שבאמירה המפורסמת "עת לעשות להשם, הפרו תורתך": "צריך לשנות דברים למען השם. היום, אנחנו צריכים להבין זאת כמחוייבות לשנות פרדיגמות, למען עם ישראל."

ההסכת יצא לדרכו בשבוע השלישי למלחמת "חרבות ברזל", והתמקד בסוגיות המוסריות והאתיות שמלוות את הלחימה בעזה: מה עושים כשישנם שני מיליון אזרחים בצד השני של הגבול? איך מתייחסים לרוע שהפגין חמאס בטבח הנורא בדרום, והאם אפשר לדבר בהקשר זה על החינוך שהוליד אותו? וכיצד אנו עצמנו נושפע מתקיפה והרג של חפים מפשע?

הוספת תגובה
חיפוש
עיקבו אחרי מכון הרטמן
הרשמו לניוזלטר של מכון הרטמן

SEND BY EMAIL

The End of Policy Substance in Israel Politics